Tonkinēzietis

Tonkinese

Tonkinēzietis ir vidēja izmēra kaķu šķirne ar orientālajiem kaķiem raksturīgu miesasbūvi, viegli noapaļotu galvu un platām, vienu no otras patālu izvietotām ausīm. Acis ir plašāk atvērtas nekā klasiskajai orientālo kaķu acu formai, un to krāsa var variēt no zaļas līdz gaiši zilai. Miesasbūve ir labi līdzsvarota, izturīga un muskuļota. Tonkinēzieša apmatojums ir īss un pieguļošs ķermenim, un tam ir smalka, mīksta un zīdaina tekstūra. Purniņa maska, ausis, kājas un aste ir ievērojami tumšāka nekā ķermenis, un šī tumšākā krāsa maigi saplūst ar ķermeņa krāsu. Tonkinēzieša apmatojumam iespējamas daudz dažādu krāsu variācijas.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Tonkinēzietis ir Siāmas kaķa un Burmas kaķa krustošanas rezultāts, tāpēc šai šķirnei piemīt abu šķirņu īpašības. Šī šķirne pārsvarā tika ignorēta, kad 20. gadsimta 50. gados tā tika selekcionēta kā zeltainais Siāmas kaķis, un tās popularitāte pieauga vien 20. gadsimta 60. gados, kad šķirne atdzima kā Tonkinēzietis.

Izcelsmes valsts

Amerika

Citi nosaukumi

Zeltainais Siāmas kaķis

Temperaments

Tonkinēzietim piemīt tā pati sirsnīgā un draudzīgā daba, kas tā tuvajiem radiniekiem — Burmas kaķim un Siāmas kaķim. Šis kaķis ir ļoti orientēts uz cilvēku, tāpēc kļūst par ideālu ģimenes mīluli. Uzskata, ka tas ir ziņkārīgs un izturas saprātīgi. Tam var iemācīt dažādas prasmes, un izklaidei ir nepieciešamas rotaļlietas un spēles. Šis kaķis mīl sabiedrību, tāpēc, ja tas uz ilgu laiku tiek atstāts viens, tam ir nepieciešams draugs. Tas ir ļoti komunikabls, tāpēc labprāt ar tevi «pļāpās» un sekos pa pēdām.

Veselība

Pašlaik ziņojumi par tonkinēziešiem raksturīgiem iedzimtiem veselības traucējumiem nav saņemti. Tāpat kā visiem kaķiem, arī tonkinēziešiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Tonkinēzietim nav nepieciešama īpaša kopšana, jo tas spēj patstāvīgi sakopt savu īso apmatojumu, taču šim kaķim patīk uzmanība, ko nodrošina kopšanas procedūras.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.