Turcijas kaķis

Turkish Van

Turcijas Vans ir liela, muskuļota, taču eleganta šķirne ar baltas krāsas apmatojuma ķermeni un atšķirīgas krāsas apmatojuma galvu un asti. Šo kaķu izskats ir labi līdzsvarots un spēcīgs. Ausis ir lielas un izvietotas augstu uz galvas, bet acis ir lielas, ovālas un izteiksmīgas. Turcijas Vana apmatojums ir garš, mīksts un zīdains, taču tam nav kuplas pavilnas. Kaķim ir pūkainas ķepas un ļoti kupla aste. Turcijas Vana apmatojums pamatā ir krīta baltā krāsā ar krāsainiem plankumiem galvas augšdaļā. Galvas krāsojumu atdala vertikāls, baltas krāsas plankums. Dažkārt arī uz ķermeņa var būt nelieli krāsu plankumiņi. Acis var būt dzintara vai zilā krāsā vai katra savā krāsā.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Visapbrīnojamākā Turcijas Vana kaķa īpašība ir tā pozitīvā attieksme pret ūdeni. Kaķim nevis vienkārši patīk ūdens, bet šķiet, ka tas pat izbauda peldes tajā. Šķirnes dzimtene ir Turcijas Vana ezera apkaime, kur tā ir bijusi pieradināta jau simtiem gadu. 20. gadsimta 50. gados divus Turcijas Vana kaķus uz Lielbritāniju atveda atpūtnieku pāris, kas uzsāka šo savdabīgā apmatojuma kaķu selekciju Apvienotajā Karalistē.

Izcelsmes valsts

Turcija

Citi nosaukumi

Turku peldētājkaķis

Temperaments

Turcijas Vana kaķis ir ārkārtīgi saprātīgs un draudzīgs, tāpēc kļūst par izcilu draugu. Kaķis ir draiskulīgs un mīl rotaļāties kopā ar cilvēku vai citiem kaķiem, tāpēc tam ir nepieciešama mentāla stimulācija un iespēja izspēlēties. Turcijas Vana kaķim ir maiga balss.

Veselība

Pašlaik neviena slimība netiek saistīta specifiski ar šo šķirni. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Turcijas Vana kaķiem nepieciešama vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas pārbaudes pie veterinārārsta.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Turcijas kaķim ir nepieciešama regulāra kopšana, lai novērstu tā skaistā, zīdainā apmatojuma savelšanos kamolos. Kopšanas procedūras vislabāk ir veikt katru dienu, jo tādējādi ir iespējams izvairīties no lielām pinkām un izteiktas savelšanās kamolos. Ja apmatojuma ķemmēšana ar ķemmi un suku tiek ieviesta jau mazotnē, kaķis drīz vien pie tās pierod, un tādējādi ir iespējams izvairīties no potenciālām problēmām.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.