Meinkūns

Meinkūns

Meinkūnam, lielākajai no kaķu šķirnēm, ir spēcīgs, muskuļots ķermenis un izturīgas kājas. Tam ir robusts purns un lielas, tālu viena no otras izvietotas un saspicētas ausis. Kažoka apmatojums ir garš un biezs, un to veido pavilna, ko nosedz masīvs, spīdīgs, ūdeni atgrūdošs akots. Apmatojums uz galvas, kakla un pleciem ir īsāks un pakāpeniski pagarinās muguras, sānu un astes daļā. Apmatojums uz vēdera un kāju augšdaļā ir biezs un pinkains. Kaķiem raksturīga apkakle, kas sākas pie ausu pamatnes. Šī rota izteiktāka ir runčiem. Astes apmatojums ir garš un gaisīgs. Ausu galus rotā pušķīši. Arī uz ķepām ir pušķīši, kas rada sniega kurpju efektu. Meinkūnu šķirnes kaķu kažokam ir vairāk nekā 30 krāsu variāciju. Acis var būt zaļā, zelta vai vara krāsā — baltas krāsas kaķiem iespējamas zilas krāsas acis vai acis divās krāsās.

Maine Coon
  • Coat length: Long
  • Grooming Requirements: More than once a week
Maine Coon
  • Activity : Medium
Maine Coon
  • Noise: Low

Temperaments

Meinkūniem ir maiga daba, un tie ir ļoti rotaļīgi un draudzīgi. Tiem patīk cilvēku sabiedrība, tāpēc tie ir labi mājdzīvnieki. Tā kā meinkūniem ir necili raduraksti, iespējams, tāpēc tos bieži vien var atrast saritinājušos visdīvainākajās vietās. Šai šķirnei patīk dzīve brīvā dabā, tādēļ tās pārstāvjiem ir nepieciešama iespēja kaut kur uzrāpties un imitēt medīšanu. Meinkūniem ir raksturīga burvīga, klusa, čivinoša balss.

Izskats

Ņemot vērā meinkūna apmatojuma garumu, kaķis prot diezgan sekmīgi to apkopt pats, taču apmatojumam joprojām ir nepieciešama bieža kopšana, lai saglabātu to labā stāvoklī. Tāpat kā visiem kaķiem, ieteicams regulāri veikt vakcināciju un parazītu profilaksi.

Uzvedība

Šie kaķi mīl kontaktēties ar saviem saimniekiem, tie izbauda kopšanas procedūras, glaudīšanu, cilvēku sabiedrību un vēlas piedalīties ģimenes dzīvē. Kaķiem atšķirībā no suņiem nav nepieciešamas lielas iekštelpu platības, ja vien tie netiek audzināti kā iekštelpu kaķi, taču ideālā gadījumā tiem ir nepieciešama droša zona brīvā dabā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Tiem nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Meinkūnu vidū ir liela sirds slimības hipertrofiskās kardiomiopātijas izplatība. Šo kaķu vidū ļoti izplatīta ir arī gūžas displāzija. Pirms kaķa iegādes pajautājiet selekcionāram par šīm abām slimībām.

Šīs sugas izcelsme

Amerika

Meinkūna senči bija garspalvaini kaķi, kurus 19. gadsimta 50. gados Amerikas Menas štatā ieveda jūrnieki. Šos kaķus sapāroja ar vietējiem īsspalvainajiem kaķiem. Pēcnācēji bija lieli, spēcīgas miesas uzbūves kaķi ar pusgarspalvainu apmatojumu un kuplu asti, kas atgādināja jenota asti, no kā arī ir cēlies nosaukums meinkūns jeb Menas jenotveidīgais kaķis. Kaķiem izveidojās biezs un blīvs apmatojums, kas ļāva izturēt bargās Menas ziemas. Speciālas meinkūnu izstādes tika organizētas jau 19. gadsimta 60. gados, un šīs šķirnes kaķi kļuva par ļoti populāriem mājdzīvniekiem. Meinkūnu Apvienotajā Karalistē ieveda 20. gadsimta 80. gados.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.