Norvēģijas meža kaķis

Norvēģijas meža kaķis

Norvēģijas meža kaķis augumā ir lielāks par vidēja izmēra kaķi. Šī ir eleganta šķirne ar vidēji garu apmatojumu (vasarā tas kļūst nedaudz īsāks). Ķermenis ir garš, muskuļots un spēcīgi veidots ar masīvu kaulu uzbūvi. Kaķim ir garas kājas un spuraina aste. Galva ir gara, trīsstūrveida ar taisnu profilu un augstu uz galvas izvietotām ausīm, kuru galus rotā pušķīši. Gludais, spīdīgais kažoka apmatojums nosedz kuplo pavilnu, kas spēj atgrūst ūdeni. Kaķim ar pilnīgu apmatojumu ir apkakle, „žabo”, kuplas „bikses” un pat apmatojums pirkstu starpās. Norvēģijas meža kaķim ir pieļaujamas visa veida kažoka krāsu variācijas, izņemot šokolādes krāsu, violetu krāsu un Siāmas kaķa rakstu, kā arī tam drīkst būt jebkāda izmēra balti plankumi uz ķepām, krūtīm, vēdera vai purniņa. Arī acis var būt jebkāda veida krāsā.

Norwegian Forest
  • Coat length: Long
  • Grooming Requirements: More than once a week
Norwegian Forest
  • Activity : High
Norwegian Forest
  • Noise: Low

Temperaments

Norvēģijas meža kaķi mīl cilvēkus un uzplaukst to sabiedrībā. Dažkārt tie var aktīvi pieprasīt uzmanību. Taču citkārt tie var šķist diezgan neatkarīgi. Tie ir raduši pie dzīves brīvā dabā un ir labi piemēroti klaiņošanai un medīšanai dabā, ka arī tiem piedēvē izcilas kāpšanas prasmes. Šīs šķirnes kaķi var būt vērtīgi sabiedrotie, jo tie ir ārkārtīgi draudzīgi un rotaļīgi. Šī šķirne nobriest lēni, tāpēc tās pārstāvji var sasniegt briedumu vien četru gadu vecumā.

Izskats

Norvēģijas meža kaķim būs nepieciešama papildu kopšana. Kaķēna vecumā pieradinot to pie sukas un ķemmes, kaķis iemācīsies izbaudīt regulāras kopšanas procedūras kā daļu no attiecībām ar savu saimnieku.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Norvēģijas meža kaķi ir izturīgi, un būtiski iedzimti veselības traucējumi tiem nav dokumentēti.

Šīs sugas izcelsme

Skandināvija

Uzskata, ka Norvēģijas meža kaķu šķirne ir radusies no īsspalvainiem kaķiem, ko no Lielbritānijas ieveda vikingi, un garspalvainajiem kaķiem, ko uz Skandināviju atveda krustneši. Šie ievestie kaķi sapārojās ar vietējiem lauksaimniecību kaķiem un savvaļas kaķiem. Tā kā šķirnes izcelsmes vieta ir aukstie Skandināvijas ziemeļi, tā ir labi pielāgojusies aukstām ziemām un ir izturīga un rūdīta. Vislabāko pielāgojumu klimatam nodrošina dubultais apmatojums, kas pasargā kaķi no vēja un sniega un kas ātri žūst. Šo šķirni pirmo reizi atzina Norvēģijā 1930. gadā, kaķu izstādēs tā pirmo reizi parādījās 1938. gadā. Norvēģijas meža kaķus no Norvēģijas izveda tikai 20. gadsimta 70. gados.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.