Singapūras kaķis

Singapūras kaķis

Singapūras kaķis ir līdzīgs mazam Abesīnijas šķirnes kaķim. Tam ir noapaļota galva ar izteiktu ūsu spilventiņu atdalījumu un īsu, platu purniņu. Ausis ir lielas, dziļi ieliektas. Mandeļformas acis ir lielas, nedaudz ieliektas un plaši atvērtas. Lai gan šī ir maza šķirne, kaķu ķermenis ir drukns un muskuļots. Aste ir tieva ar strupu galu. Kažoka apmatojums ir īss un gluds, un katru tā matiņu sedz melnas, brūnas un ziloņkaula krāsas joslas. Uz muguras, astes un kājām apmatojums ir tumšāks. Krūšu un vēdera apmatojums ir bālā ziloņkaula krāsā. Melni konturētās acis var būt riekstbrūnā, zaļā vai dzeltenā krāsā.

Singapura
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
Singapura
  • Activity : High
Singapura
  • Noise: Medium

Temperaments

Singapūras kaķis ļoti pieķeras saimniekam un ir draudzīgs, taču atšķirībā no saviem orientālajiem līdziniekiem tam ir ļoti klusa balss un tas ir atturīgāks. Šis kaķis mīl cilvēku sabiedrību un to apmierina mierīga sēdēšana saimnieka klēpī vai uz pleca — šķiet, ka tam patīk cilvēka izstarotais siltums. Uzskata, ka tam patīk atrasties virs zemes, tāpēc tas bieži vien atrod kādu vietu, piemēram, grāmatplauktu vai skapjaugšu, no kuras var labi pārraudzīt apkārtni. Šīs šķirnes kaķi ir aktīvi, draiskulīgi un vienmēr kāri uz rotaļām. Tie ātri mācās un ir ziņkārīgi un palaidnīgi.

Izskats

Singapūras kaķa īsajam, pieguļošajam apmatojumam nav nepieciešama intensīva kopšana. Taču kaķis izbaudīs sukāšanu ar mīkstu suku un šīs procedūras nodrošināto uzmanību.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Pašlaik ziņojumi par veselības traucējumiem šīs šķirnes kaķiem nav saņemti. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Singapūras kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Šīs sugas izcelsme

Singapūra

Singapūras kaķi ir cēlušies Singapūrā. Šķirnes nosaukums nozīmē „Lauvu pilsēta” — tā vietējā malajiešu valodā tiek saukta šī sala. Šie kaķi bija pazīstami kā „notekcauruļu kaķi”, jo tiem patika gulēt notekcaurulēs un dzīvot renstelēs. Ar šo faktu tiek pamatots arī kaķu mazais augums; Singapūras kaķi ir pasaulē mazākie kaķi. Uzskata, ka Singapūras kaķu šķirne ir pastāvējusi aptuveni 300 gadu un cēlusies kaķiem, kas no visas pasaules Singapūrā ieradās ar kuģiem, krustojoties ar vietējiem savvaļas kaķiem. Vietējās varas iestādes tos uzskatīja par nevēlamiem un periodiski samazināja to populāciju. 1974. gadā iznīcināšanas pasākumi bija tik plaši, ka izdzīvoja tikai trīs Singapūras šķirnes kaķi. Šos kaķus, kā arī 1980. gadā atrasto ceturto kaķi, aizveda uz Ameriku. No šiem četriem kaķiem izveidoja tagad atzītu šķirni. Pirmo Singapūras kaķi Lielbritānijā ieveda 1989. gadā, un tagad to popularitāte strauji pieaug.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.