Rotaļas ar tavu novecojošo kaķi

Rotaļas ar tavu novecojošo kaķi

Novecojoši kaķi un rotaļas

Rotaļas ir lielisks vingrinājumu veids, kas uztur kaķi labā un slaidā fiziskā formā, vingrinot tā muskuļus un locītavas. Tās arī izklaidē tavu kaķi, un tas izbauda kopā ar tevi pavadīto laiku.

Vai tavam vecākajam kaķim vajadzētu atvēlēt laiku rotaļām?

Pirmais, ko pajautāt savam veterinārārstam ir – kāds rotaļu veids vislabāk der tavam novecojošajam kaķim. Rotaļām jābūt piemērotām tava kaķa individuālajām veselības prasībām. Ja tavs kaķis cieš no sirds slimībām, tas, iespējams, nespēs tikt galā ar intensīvu vingrošanu. Dažreiz tam būs piemērotāki īsāki, mazāk intensīvi, bet biežāki rotaļu brīži.

Kādas rotaļlietas patīk tavam novecojošajam kaķim?

Novecojošiem kaķiem patīk tādas pašas rotaļlietas kā jauniem kaķiem.

Pakaļdzīšanās rotaļlietas
Vai tavam kaķim patīk dzīties pakaļ rotaļlietai, kas ripo vai pārvietojas pa grīdu? Šīs rotaļlietas imitē medījuma kustības un aizrauj tā mednieka dabu.

Krāsainas rotaļlietas
Citiem kaķiem patīk krāsaini kaķu pušķi vai spalvas, kas atgādina par putnu vajāšanu.

Smadzeņu darbību aktivizējošas rotaļlietas
Smadzeņu darbību aktivizējošas rotaļlietas stimulē kaķa prāta darbību. Tādas rotaļlietas piemērs ir barības bumbiņa – doba lodīte, kas pildīta ar našķiem. Kaķis var tikt tiem klāt, kad atklāj tās atvēršanas principu.
Noturi sava kaķi interesi par rotaļām, ik pēc pāris nedēļām rotaļlietas mainot. Tev nav jāpērk jaunas rotaļlietas – rotaļlieta, ko tas mēnesi nebūs redzējis, sagādās tikpat daudz prieka. Vietējā mājas mīluļu veikala apmeklējums sniegs tev vajadzīgo iedvesmu, lai noturētu savu novecojošo kaķi ieinteresētu un sagādātu veselīgu izklaidi.

Lai kopā pavadītais laiks būtu vēl jautrāks, noskaidro to, kādas ir tavam novecojošajam kaķim nepieciešamās uzturvielas.