Kuras rotaļlietas ir piemērotākās kaķim?

Kuras rotaļlietas ir piemērotākās kaķim?

​Tavam kaķim vai kaķēnam pieejams plašs rotaļlietu klāsts – sākot ar jaunākajām lietotnēm planšetdatoros un beidzot ar vienkāršām kartona kastēm. Interaktīvā rotaļāšanās – spēlēšanās ar kaķi – palīdz kaķim izkopt medību prasmes, vienlaikus stiprinot saikni ar tevi un veidojot stabilu pamatu tālākajai uzvedības mācībai.

Rotaļa ir lielisks vingrinājums kaķim – tā palīdz uzturēt veselīgu svaru un atbrīvoties no iekšējās agresijas. Galvenais – rotaļlietas bagātina kaķa vidi, nodrošinot tam aktivitāti un komfortu. Tāpēc sagatavo rotaļlietu krājumus, ko regulāri mainīt, pievieno kaķumētru apnikušām mantiņām, lai atjaunotu kaķa interesi, un novāc rotaļlietas, kad rotaļu laiks ir beidzies.

Mājās gatavotas rotaļlietas

Kaķiem un kaķēniem patīk jebkas, kas atgādina īstu medījumu, un veikalos ir pieejamas daudzas šādas rotaļlietas. Nūjiņas – gara nūja ar diegā iekārtām spalvām vai priekšmetiem – parasti ir labs risinājums. Lieliskas ir arī bumbiņas, zvani un uzvelkamas pelītes. Pieejamas arī modernu tehnoloģiju rotaļlietas, tajā skaitā kaķiem paredzētas planšetdatoru lietotnes un lāzeri, kuru starus kaķi nespēj nemedīt.

Dažādas rotaļlietas var pagatavot no vienkāršiem mājās atrodamiem priekšmetiem. Izmēģini kartona kasti ar atvērtu galu, lai radītu tuneli, un papildu jautrībai izgriez caurumus sānos. Lielisku pašdarinātu rotaļlietu var izveidot no vecas zeķes, to piepildot ar saburzītu papīru un mazliet kaķumētras un sasienot galu, lai bez lielām izmaksām izveidotu peli. Rotaļlieta gatava!

​20 minūtes dienā. Tas ir minimālais rotaļāšanās laiks, lai panāktu reālus kaķa veselības un uzvedības uzlabojumus.
​Kaķumētra. Pievieno to kaķa rotaļlietai, lai atjaunotu interesi par apnikušu mantiņu. Tiesa, šis augs nevilina kaķēnus, kamēr tie nav pieauguši.