alt
Vai istabas kaķi ir laimīgāki nekā āra kaķi?
Vai istabas kaķi ir laimīgāki nekā āra kaķi?

Vai istabas kaķi ir laimīgāki nekā āra kaķi?

​Skatoties, kā tavs mīlulis lūkojas pa logu, tu droši vien uzreiz nodomā: "Kā viņam gribētos rotaļāties zaļajā zālē!" Taču izlaist kaķi ārā ne vienmēr ir iespējams. Vai dzīve telpās nozīmē, ka tavs kaķis ir nelaimīgs?

Dzīve slēgtā vidē tiešām ierobežo kaķa dzīves telpu un samazina stimulu daudzumu. Mazāk kustoties, kaķis vairāk laika velta atpūtai, sevis kopšanai un ēšanai. Stimulu trūkums var izraisīt garlaicību vai satraukumu, bet fizisku aktivitāšu trūkums samazina enerģijas vajadzības, tā palēninot kaķa gremošanas procesus un par 40% paaugstinot aptaukošanās risku. Un, tā kā gadalaiku maiņa iekštelpās dzīvojošu kaķi ietekmē mazāk, tas met spalvu visu laiku, nevis periodiski. Tas nozīmē, ka tavs kaķis, sevi kopjot, var norīt lielu daudzumu izkritušā apmatojuma, izraisot kuņģī spalvu kamolu uzkrāšanos.

​Laimīga dzīve iekštelpās

​Radot interaktīvu vidi, sniedzot atbilstošu aprūpi un barību, iespējams kaķim nodrošināt dzīvi, kas ir līdzvērtīga dzīvošanai ārā. Pirmkārt, iekārto kaķa apdzīvojamo telpu, lai tā atveidotu dzīvi ārā. Piemēram, sniedz kaķim piekļuvi dažādiem augstumiem, dažādām vietām, kur atpūsties, un barošanas vietu ierīko tālu no kaķu tualetes.

Pēc tam nodrošini, lai kaķis saņemtu pietiekami daudz stimulu. Spēlējies ar kaķi un atstāj tam iemeslu aktivitātei savas prombūtnes laikā. Noderēs rotaļlieta, no kuras, ar to spēlējoties, var dabūt ārā vieglu mazkaloriju barību. Lai smeltos idejas rotaļlietām un spēlēm, izlasi rakstus '"Kuras rotaļlietas ir vispiemērotākās manam kaķim?" un "Kaķu spēles svara kontrolei". Visbeidzot, uzturi kaķa apmatojumu kārtībā, to regulāri sukājot, un nodrošini šķiedrvielām bagātu diētu, lai palīdzētu mazināt spalvu kamolu veidošanos.

​43% gadījumu, kad matu kamolu dēļ tiek nosprostotas zarnas, nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.
​Ja kaķis nevar skrubināt zāli, dodiet tam kaķumētru. Kaķim tā ne vien garšos, bet arī palīdzēs atvemt sevis apkopšanas laikā norītos matus.