Your Pet, Our Passion.
Kā apmācīt savu kaķi
Brūns svītrains kaķis ņaud ar plaši atvērtu muti un zobiem.

Ko tavs kaķis mēģina tev pateikt?​

5 minūtes lasāmviela
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Savāda kaķa uzvedība

Dažkārt kaķis dara ko tādu, kas mums, cilvēkiem, ir grūti saprotams. Šādas uzvedības slēptie iemesli visbiežāk ir saistīti ar instinktiem, ko mantojumā atstājuši kaķu savvaļas senči.

Sēdēšana uz kastēm vai kastēs

Šķiet, ka kaķiem patīk sēdēt kastēs vai uz tām, neatkarīgi no tā, kur tās atrodas. Kad kaķis izpēta savu apkārtni, viena lieta, ko viņš meklē vispirms, ir iespējamā slēptuve. Ielēkt vai ieslīdēt kastē nozīmē atsaukties dabas balsij un atrast pasargātu vietu, no kuras var novērot apkārtni, pašam paliekot neredzamam.

Nodrošināt kaķi ar kastēm vai līdzīgām slēptuvēm, kur viņam iespējams uzrāpties, nozīmē lētu un pieejamu veidu, kā uzlabot mājas vidi, padarot to pievilcīgāku kaķim. Izmēģini paslēpt šajās vietās kādu rotaļlietu un vienmēr pārliecinies, ka vide kaķim ir droša un kaķis var viegli izdabūt rotaļlietas no kastes ārā.

Sēdēšana uz elektroniskā aprīkojuma

Kaķis var sēdēt uz vai līdzās mājas eletronikai, piemēram, datoriem vai TV, jo tie ir silti un rāda stimulējošus attēlus uz saviem ekrāniem. Kaķis gan neredz tieši to, ko ekrānos redzam mēs, taču kustība ekrānā var izraisīt kaķa dabisko ziņkāri. Cits iemesls tam, ka kaķis sēž uz TV, ir vēlme pēc mijiedarbības un uzmanības un mēģinājums piesaistīt tavu uzmanību, kas veltīta ierīcei. Labs veids, kā par to pārliecināties, ir pārbaudīt, vai kaķis pavada tikpat daudz laika ar ierīci arī tad, kad tu to nelieto.

Skraidīšana apkārt nakts stundās

Tā kā kaķis ir nakts dzīvnieks, ir tikai dabiski, ka kaķa lielākās aktivitātes periods ir tieši nakts stundas. Bez tam arī mēs, saimnieki, dienas laikā visbiežāk esam ārpus mājām un kaķis tad lielāko daļu laika guļ. Tu vari paaugstināt kaķa aktivitātes līmeni dienā, nodrošinot viņu ar interesantām ēdamajām rotaļlietām vai parotaļājoties, pirms doties savās gaitās un pēc atgriešanās mājās. Pirms gulētiešanas paspēlējies ar kaķi, ļaujot viņam patērēt uzkrāto enerģiju, tad viņš naktī varēs vairāk atpūsties. Barošanas režīms, kas kaķim piegādā vairāk enerģijas tieši dienā, nevis naktī, arī var izrādīties visnotaļ lietderīgs.

Čiepšana

Daži kaķi spēj nočiept gandrīz jebko, kas tiek viņu nagos. Ja kaķis ar savu čiepšanu vēl izpelnās arī saimnieka uzmanības apliecinājumus, pat ja tā ir negatīva uzmanība, tas var pamudināt turpināt šādu izturēšanos. Vēl viena iespēja ir, ka kaķis to uztver kā rotaļu. Ja domā, ka tieši tā arī ir, pamēģini nodarbināt kaķi kā citādi, piemēram, piedāvā atrast noslēptu barību, piedāvā rotaļlietas vai, vēl labāk, kārtīgi parotaļājies ar savu nebēdni. Tas varētu atvairīt garlaicību, kas palielina kaķa vēlmi blēņoties.

Čiepšana var būt saistīta arī ar nočieptā objekta tekstūru. Tavam kaķim var patikt mutē sajust dažādas tekstūras un viņš meklēs vidē tam atbilstošu stimulāciju.

Cita iespēja ir, ka tavs kaķis izjūt stresu un kaut ko nočiepj, lai to mazinātu. Tāda uzvedība, piemēram, vilnas kamolu košļāšana un sūkāšana, uz daudziem kaķiem atstāj nomierinošu efektu.

Ja kaķis kaut ko paņem un nēsā apkārt, piemēram, zeķes, tas var notikt plēsoņas instinkta dēļ, kad zeķe aizvieto medījumu, kas nogalināts un atnests uz mājām. Ja uzskati, ka kaķis no šīs uzvedības nespēj atteikties, t.i., nonācis sava veida atkarībā, labāk sameklēt dzīvnieku uzvedības speciālista vai veterinārārsta palīdzību.

Interese par ūdeni

Daudziem kaķiem patīk ūdens, lai arī viņi izturas pret to citādi kā suņi. Kaķi dod priekšroku nonākt saskarē ar ūdeni kontrolētā vidē, un viņiem bieži nepatīk nonākt ar to tiešā kontaktā. Ja runa ir par dzeramo ūdeni, kaķi bieži vien pievelk tekošs vai pilošs ūdens, jo tas ir viens no viņu mijiedarbības veidiem ar dabu. Stāvošs ūdens dzeramajā traukā nav tik pievilcīgs, jo tas nav saožams un saredzams. Ja uztraucies, vai kaķis dzer pietiekami, mēģini paeksperimentēt ar piekļuvi tekošam vai pilošam ūdenim no krāna.