Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Kaķu medības zālē

Kaķu "valoda" – ausis

2 minūtes lasāmviela
Purina ONE logo
Sponsorējis Purina ONE® kakis
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Mēs visi mēģinām saprast savu kaķi. Protams, tā arī jābūt – mēs vēlamies uzklausīt kaķi, lai varētu par viņu parūpēties un sniegt vislabāko uzturu.

Tāpēc ir vērts iemācīties atšifrēt ausu pozīciju un kustības, jo ausis ir būtiska kaķa komunikācijas izpausme. Kaķa ausis norāda uz viņa emocionālo stāvokli un trauksmes līmeni. Etoloģija – dzīvnieku uzvedības zinātne – skaidro kaķa uzvedību šādi.

Ja kaķa ausis ir izslietas un to gali vērsti augšup – kaķis ir mierīgs. Ja ausis ir izslietas, bet gali vērsti uz sāniem – kaķis ir dusmīgs. Ja ausis ir sāniski nolaistas – kaķis ir satraukts un aizsardzības pozīcijā. Ja ausis ir pilnīgi nolaistas uz aizmuguri – kaķis ir dusmīgs vai intensīvu baiļu pārņemts. Ja ausis ir izslietas un to gali ir vērsti uz aizmuguri, tad tā ir automātiska un netīša poza, kas rodas, kaut ko apostot.

Ausis nav vienīgais signāls

Ausu pozīcija ir vērtīga pazīme, taču ar to ne vienmēr pietiek, lai atšifrētu kaķa emocionālo stāvokli. Lai precīzāk nolasītu kaķa emocijas, vērojiet arī tā purniņa izteiksmes, piemēram, ausu un acu zīlīšu kustības.

Ja kaķa ausis pilnīgi nolaistas virzienā uz aizmuguri un acu zīlītes ir izplestas – to sauc par midriāzi –, var secināt, ka kaķis ir nobijies. Turpretī, ja acu zīlītes ir sašaurinātas – miāze –, kaķis ir dusmīgs un var kļūt agresīvs. Saprast kaķa jūtas palīdz arī tādas uzvedības izpausmes kā ķermeņa valoda, ūsas, aste un balss skaņas.

Kaķa ausis kustas neatkarīgi viena no otras un var pagriezties pat par 180°, atklājot mīluļa emocijas.

Neaiztieciet kaķa ausis – labāk nomieriniet kaķi, glaudot zonu starp ausīm. Šī zona satur daudz dziedzeru, kas izdala nomierinošus feromonus.

Attiecīgie Purina One veidotie raksti:

Purina ONE® kakis
2 minūtes lasāmviela

Kā parūpēties par kaķa gremošanas sistēmu?