Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Ingvera kaķis sēž blakus tukšai ēdiena bļodai.

Kā parūpēties par kaķa gremošanas sistēmu?

2 minūtes lasāmviela
Purina ONE logo
Sponsorējis Purina ONE® kakis
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

1. Sabalansēts uzturs

​Atbilstošs un sabalansēts uzturs pareizai kaķa vielmaiņai ir lielisks veids, kā profilaktiski parūpēties par viņa veselību. Tādēļ kaķa uztura prasībām atbilstošas barības izvēle ir izšķirošs faktors: šeit var palīdzēt arī tādas kaķa barības izvēle, kas īpaši izstrādāta, lai veicinātu kaķa dabisko imunitāti. Ir zinātniski pierādīts, ka, barībai pievienojot termiski apstrādātas pienskābās baktērijas, tā veicina dabisko antivielu sekrēciju kaķa zarnu traktā, savukārt Omega-6 taukskābes un citas īpaši izvēlētas uzturvielas palīdz uzturēt veselīgu ādu un mirdzošu apmatojumu. Savukārt nesabalansēts uzturs var vājināt kaķa veselību. Izvairies no jebkuras potenciāli toksiskas barības (ķiploki, šokolāde vai avokado), barības, kas rada gāzu uzkrāšanos (pupas), vai barības, kas veicina virsnormas svara uzkrāšanos (atliekas no cilvēku pārtikas vai sagatavotā ēdiena).

​2. Kop un ķemmē kaķa apmatojumu (vienmēr ķemmē apmatojuma augšanas virzienā)

​Kaķim patīk, ja par viņu rūpējas un apčubina! Ķemmē kaķi regulāri - tā ne tikai varēsi baudīt viņa jauko murrāšanu, bet arī palīdzēsi viņam izvairīties no liela daudzuma izkritušo matu nokļūšanas gremošanas traktā, kas, tur veidojot matu kamolus, spēj izraisīt zarnu darbības traucējumus un aizcietējumus.

3. Uzmanību! Gatavību! Rotaļu laiks!

​Rotaļām ar kaķi ir daudz ieguvumu: fiziskas aktivitātes ne tikai stimulē zarnu darbību, kas veicina regulāru vēdera izeju, bet arī palīdz regulēt kaķa svaru un stresa līmeni. Rotaļas divreiz dienā, kopā vismaz 20 minūtes, veicinās tava kaķa enerģiskumu un stiprinās jūsu attiecības.

4. Bez lieka stresa

Jo nesteidzīgāk, jo kaķim veselīgāk: kaķi mēdz īpaši jutīgi izturēties pret barības izmaiņām un modifikācijām. Ja tev tomēr jāmaina kaķa barība, dari to pakāpeniski, soli pa solim; pakāpeniska pāreja vairāku dienu garumā ļaus kaķa zarnu traktam pielāgoties un pierast pie jaunā uztura. Šeit tu atradīsi vienkāršas vadlīnijas, kas palīdzēs kaķi pieradināt pie jauna uztura un atradināt viņu no iepriekšējā.

5. Ūdens

​Mūsu kaķi, īpaši tie, kas ēd tikai sauso barību, mēdz dzert nepietiekami daudz ūdens – cēlušies no tuksneša, viņi ir saglabājuši šo paradumu. Nepietiekams uzņemtā ūdens daudzums var izraisīt dažādus veselības sarežģījumus. Lai iedrošinātu kaķi dzert biežāk, novieto dzeramā ūdens traukus dažādās vietās visā mājoklī, taču atceries tos nenovietot tuvu tualetes kastei. Ūdenim jābūt svaigam un to jāmaina vismaz divreiz dienā. Daži kaķi dod priekšroku tekošam ūdenim, un viņiem vislabāk patiks dzert no piloša krāna. Šādā gadījumā apsver iespēju iegādāties mazu galda strūklaku. 

Atceries pievērst uzmanību sava mīluļa fēcēm, apmatojumam un uzvedībai. Kaķi nemēdz izpaust savu diskomfortu vai sāpes, kā to darām mēs, cilvēki, viņi cenšas noslēpt to, ja nejūtas labi. Pievērs uzmanību jebkurām, pat niecīgām izmaiņām kaķa ikdienas paradumos un nekavējies ar vizīti pie veterinārārsta, kad vien radušās šaubas par tava mīluļa labsajūtu. 

Pats galvenais: pareizi sabalansēts uzturs, regulāra apmatojuma kopšana, rotaļas un fiziskas aktivitātes, pakāpeniska pāreja uz jauna veida barību, ja izvēlies to nomainīt, un pietiekami daudz ūdens - šie ir galvenie nosacījumi tava kaķa zarnu veselības profilaksei!

Attiecīgie Purina One veidotie raksti:

Purina ONE® kakis
2 minūtes lasāmviela

Kaķu "valoda" – ausis