Your Pet, Our Passion.
Paula

Regulatīvo un zinātnisko jautājumu konsultante un veterinārārste @Purina

Paula
Sastāvdaļas

Sastāvdaļas

Doties uz sadaļu >

Purina mmājdzīvnieku barība ir piesātināta ar garšīgām un barojošām sastāvdaļām. Tajā ietilpst dzīvnieku izcelsmes sastāvdaļas, kas piesātinātas ar olbaltumvielām, minerālvielām, augu izcelsmes sastāvdaļām un piedevām, kas palīdz saglabāt saražotās barības kvalitāti. Mēs pārliecināmies, ka mūsu mīluļu barība ir pilnvērtīga un sabalansēta, tādēļ vari uz mums paļauties, zinot, ka ikvienā maltītē mīlulis atbilstošā proporcijā saņem visu, kas tam ir nepieciešams.


Ja meklē kādas sastāvdaļas ir barībā, atbildi atradīsi uz produkta marķējuma. Marķējums norāda kādas sastāvdaļas ir mūsu produktos. Tomēr marķējums atbilst Eiropas tiesību aktu prasībām attiecībā uz marķēšanu, tāpēc sastāvdaļu apraksts bieži vien var būt ļoti tehnisks un grūti saprotams. Tāpēc ieviesīsim lielāku skaidrību, lai palīdzētu tev saprast no kā sastāv Purina produkti. Purina produktā atradīsi šādu sastāvdaļu pareizo kombināciju:

• DZĪVNIEKU izcelsmes sastāvdaļas: piemēram, vistas gaļa, liellopu gaļa, cūkgaļa, jēra gaļa, lasis, tuncis… — augstvērtīgu olbaltumvielu avoti. Tas, ko bieži dēvē par ‘gaļu un dzīvnieku atvasinājumiem’ vai zivīm un zivju atvasinājumiem, ko reizēm sauc arī par blakusproduktiem, ir tās dzīvnieku ķermeņa daļas, kas paliek pāri cilvēku pārtikas ķēdē, un šīs sastāvdaļas ir iegūtas no dzīvniekiem, kas nokauti veterinārārsta uzraudzībā. Tās var rasties, piemēram, patērētāju pieprasījuma trūkuma dēļ (piemēram, aknas netiek patērētas katrā valstī) vai izejvielu izskata dēļ. Tomēr šāda veida izejvielas nodrošina lielisku uzturvielu avotu, piemēram, augstu olbaltumvielu un aminoskābju saturu, turklāt mājdzīvniekiem tās garšo. Šajā grupā ietilpst arī zivju eļļa, kas ir bagāta ar taukskābēm, piemēram, omega 3, olas un olu atvasinājumus, kas ir olbaltumvielu avots, kā arī pienu un piena atvasinājumus, kas satur kauliem un zobiem nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas.

 

AUGU izcelsmes sastāvdaļas ir iedalītas trīs veidos:

  • Dārzeņi, piemēram, burkāni, zaļās pupiņas, baklažāni un saldie kartupeļi, bet arī dārzeņu atvasinājumi, piemēram, biešu mīkstums. Tie ir šķiedrvielu, minerālvielu un vitamīnu avots.
  • Pākšaugi, piemēram, zirņi, ir augstvērtīgu olbaltumvielu avots.
  • Graudaugi, piemēram, kukurūza, rīsi, auzas, kvieši un mieži. Šīs sastāvdaļas galvenokārt nodrošina ogļhidrātus, kas ir enerģijas avots, bet tās var nodrošināt arī šķiedrvielas, lai palīdzētu gremošanas trakta veselībai, un olbaltumvielas.

Minerālvielas ir būtiska uzturvielu kategorija, kas jāiekļauj, lai nodrošinātu veselīgu un līdzsvarotu uzturu (piemēram, kalcijs, fosfors un magnijs). Tās ir būtiskas mājdzīvnieka attīstībai un ķermeņa funkciju nodrošināšanai. Tās palīdz līdzsvarot ķermeņa šķidrumus, veicina barības sadalīšanos enerģijā un stiprina kaulus un zobus.

 

Piedevas ir iedalītas trīs veidos:

  • Uzturvielu piedevas — suņiem un kaķiem šīs piedevas ir nepieciešamas uzturā, jo tās ir būtisks atbalsts daudzām vitāli svarīgām ķermeņa funkcijām. Šie savienojumi ietver vitamīnus un aminoskābes, bet var ietvert arī tā sauktos ‘mikroelementus’, piemēram, dzelzs (II) sulfāta monohidrātu (kas piegādā dzelzi) vai bezūdens kalcija jodātu (kas piegādā jodu).
  • Tehnoloģiskās piedevas — antioksidanti, konservanti un stabilizatori — savienojumi, kas palīdz uzturēt barību un tās garšu, vienlaikus ļaujot to uzglabāt ilgstoši.
  • Organoleptiskās piedevas, piemēram, krāsvielas un aromatizētāji, kas pievienoti, lai produktam piešķirtu vēlamo garšu, un krāsu.

 

Ir svarīgi zināt, ka, ievērojot tādu pašu principu kā cilvēku pārtikā, visas mīluļu barībai pievienotās piedevas ir drošas, atļautas un reglamentētas ar ES tiesību aktiem.

Šīs sastāvdaļas mēs papildinām ar Purina zinātniskajiem secinājumiem. Pamatojoties uz vairāk nekā 90 gadus ilgo Purina veterinārārstu un uzturzinātnieku veikto zinātnisko pētniecību un izstrādi un iedvesmojoties no mūsu aizraušanās ar mājas mīluļiem, esam izveidojuši produktus, kas var būtiski uzlabot mājas istabas dzīvnieku veselību un dzīvi kopumā.

Piemēram, Bifensis komplekss barībā Purina ONE ir uzturvielu formula ar pievienotām labvēlīgajām funkcionālajām baktērijām — ir zinātniski pierādīts, ka tās stiprina kaķa dabiskās aizsargspējas. Purina Pro Plan produktu klāsts nodrošina augstu uzturvērtību, kas stiprina mīluļa veselību ilgtermiņā: imunitāti, modrību un atmiņu, kā arī daudz ko citu.

Dažādu barības sastāvdaļu kombinēšana pareizajā proporcijā, nodrošinot, ka barība ir pilnvērtīga un sabalansēta. Pareizi organizēti ražošanas procesi, kas aizsargā un uztur barības sastāvdaļu augsto kvalitāti, ir ļoti svarīgi galaprodukta kvalitātei un sabalansētai uzturvērtībai, kas ietekmēs tava mīluļa veselību.

Tāpēc mēs iesakām izvēlēties produktu zīmolus no labi pazīstamiem uzņēmumiem, kuriem ir vērā ņemami zinātnes un pētniecības sasniegumi, jo barībai ir nozīmīga ietekme uz veselību un paredzamo dzīves ilgumu.