Your Pet, Our Passion.
Žans Kristofs

Vecākais mājdzīvnieku uztura un regulatīvo jautājumu speciālists @Purina

Žans Kristofs
Sastāvdaļas

Sastāvdaļas

Doties uz sadaļu >

Dzīvnieku izcelsmes blakusprodukti jeb ‘gaļa un dzīvnieku izcelsmes atvasinājumi’ ir dzīvnieku ķermeņa daļas, kas paliek pāri cilvēku pārtikas ķēdē, un šīs sastāvdaļas ir iegūtas no dzīvniekiem, kas nokauti veterinārārsta uzraudzībā. Tomēr pārtikas ražošanas nozarē cilvēkiem ir tendence tos neizmantot dažādu iemeslu dēļ (piemēram, izskats, materiāla veids, zems patērētāju pieprasījums t. tml.). Tās nekādā gadījumā nav zemas kvalitātes izejvielas. Gluži pretēji — šīm sastāvdaļām ir augsta uzturvērtība, tās nodrošina augstu olbaltumvielu saturu, turklāt tām piemīt citas mājdzīvniekiem tīkamas īpašības, tāpēc ir daudz iemeslu tās lietot.

 

Mūsu produkti ir izgatavoti no gaļas un dzīvnieku izcelsmes atvasinājumiem, kas ir cilvēku pārtikas ķēdes pārpalikumi. Tie var ietvert dažādus gaļas veidus un arī tādas izejvielas kā plaušas, nieres un aknas, taču tās nāk tikai no dzīvniekiem, kas atzīti par derīgiem lietošanai cilvēku pārtikā.

Šos blakusproduktus Purina īpaši atlasa to uzturvērtības dēļ. Savvaļā dzīvnieki, instinktu vadīti, nereti apēd šīs daļas vispirms, jo tās ir bagātas ar vajadzīgajām uzturvielām. Dažās valstīs atsevišķas izejvielas, piemēram, subproduktus, bauda arī daudzi cilvēki (piemēram, aknas vai nieres) un pat uzskata tās par delikatesēm.

Dzīvnieku izcelsmes blakusprodukti ir vērtīgi, turklāt tie tavam mīlulim garšo. Tie ir viegli sagremojami un nodrošina daudz uzturvielu, piemēram, neaizstājamās aminoskābes, vitamīnus, minerālvielas un veselīgās taukvielas, kas nodrošinās mīlulim enerģiju un palīdzēs uzturēt viņa veselību un labsajūtu.

Patiesībā dzīvnieku izcelsmes blakusprodukti var nodrošināt mājdzīvniekam vairāk uzturvielu nekā tie gaļas produkti, kurus lieto cilvēki. Piemēram, nierēs un aknās var būt līdz pat desmit reižu vairāk B2 vitamīna (riboflavīna) nekā liesā gaļā.

Tādējādi dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu izmantošana barības ražošanā ir ne tikai droša, bet arī lielisks ieguldījums mīluļa veselībā, turklāt veicina pārtikas atkritumu samazināšanu.

Purina savos ražojumos izmanto tikai labas kvalitātes dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus un stingri ievēro Eiropas Lolojumdzīvnieku barības rūpniecības federācijas (FEDIAF) vadlīnijas, kā arī Eiropas Savienības regulas.