Your Pet, Our Passion.
Kunavita

Dzīvnieku barības izejvielu speciālists @Purina

Kunavita
Sastāvdaļas

Sastāvdaļas

Doties uz sadaļu >

Glicerīns un propilēnglikols ir sastāvdaļas, ko parasti lieto pārtikā un dzīvnieku barībā, un to lietošana ir reglamentēta, lai nodrošinātu pilnīgu nekaitīgumu. To galvenā funkcija ir nodrošināt, lai barība nesabojātos, ja produktam ir augsts mitruma līmenis.


Mājdzīvnieku saimnieki meklē arvien jaunus barības produktus tekstūras un garšas ziņā, lai iepriecinātu savus mīluļus. Lai izveidotu košļājamu produktu, tiek izmantots glicerīns vai propilēnglikols.

Glicerīns Eiropas tiesību akti dzīvnieku barībā atļauj izmantot glicerīnu kā mitrumuzturētāju (vielu, kas saglabā mitrumu), kas palīdz saglabāt ūdeni barības produktos, lai novērstu to izžūšanu un saglabātu konsistenci.

Glicerīnu izmanto, piemēram, kaķu barībā Purina Go-Cat Crunchy & Tender, lai izveidotu aizsargslāni ap kroketēm tā, lai tās paliktu mīkstas (ar laika gaitā mainīgu mīkstumu). Tāpat glicerīns neļauj vidē esošajam mitrumam ietekmēt kroketes, lai tās nezaudētu savu kraukšķīgumu vai nesāktu pelēt.

Propilēnglikols Propilēnglikols ir organisks savienojums ar mitrumuzturētāja īpašībām, un to parasti lieto ikdienas pārtikas produktos, piemēram, saldētos desertos, garšvielās un fasētos miltu maisījumos.

To nedrīkst jaukt ar ļoti toksisko etilēnglikolu (ko izmanto antifrīzam) — propilēnglikolam ir atšķirīga molekulārā struktūra un tādēļ tā ietekme uz cilvēku un dzīvnieku veselību ir atšķirīga.

Pašlaik spēkā esošie Eiropas tiesību akti atļauj propilēnglikola izmantošanu suņu barībā. Šo vielu var atrast, piemēram, Purina BAKERS Meaty Meal, kur tā rada aizsargslāni ap maigajām kroketēm, lai saglabātu to mīkstumu (atkal — mīkstumu, kas laika gaitā mainās).

Uzņēmumā Purina mēs stingri ievērojam likumā atļautos šo vielu pielietošanas maksimālos līmeņus, lai nodrošinātu, ka mūsu ražotie produkti ir pilnīgi droši visiem mājas istabas dzīvniekiem.