Your Pet, Our Passion.
Kunavita

Dzīvnieku barības izejvielu speciālists @Purina

Kunavita
Sastāvdaļas

Sastāvdaļas

Doties uz sadaļu >

Krāsvielas PURINA® dzīvnieku pārtikā – stāstam par krāsvielu izmanošanu produktu izstrādē. Ienāc un uzzini, cik tās ir drošas mājdzīvniekiem!

 

Jā, mēs lietojam mākslīgās krāsvielas. Dažos mūsu ražotajos barības produktos mēs ļoti nelielos daudzumos izmantojam gan dabiskas, gan mākslīgas krāsvielas. Tāpat kā cilvēku pārtikas ražošanā krāsvielas tiek izmantotas, lai piešķirtu barībai pievilcīgāku un apetīti raisošāku izskatu. Tās ir pilnīgi drošas mājas istabas dzīvniekiem un Eiropas Savienībā tiek stingri regulētas. Patēriņa tendences attiecībā uz pārtikas produktiem attīstās, un, tāpat kā cilvēki nevēlas mākslīgās krāsas savā pārtikā, viņi nevēlas tās arī sava mīluļa barībā. Atbildot uz šo vēlmi, mēs esam apņēmušies līdz 2020. gadam izņemt mākslīgās krāsvielas no mūsu galvenajiem produktiem, savukārt līdz 2023. gadam — no uzkodām, nesamazinot ražojumu kvalitāti vai garšu. Šobrīd jau vairāk nekā 60% no mūsu produktiem, piemēram, Purina® ONE®, Purina® PRO PLAN®, Dog Chow® un Cat Chow®, tiek izgatavoti bez mākslīgo krāsvielu klātbūtnes.

 

Tāpat kā cilvēku pārtikas ražošanā, arī barības ražošanā tiek ievēroti stingri noteikumi, kas nozīmē, ka visas izmantotās piedevas, ieskaitot mākslīgās un dabiskās krāsvielas, tiek stingri kontrolētas un reglamentētas, ievērojot Eiropas Savienības drošības prasības. Līdz šim pētījumi par šo krāsvielu lietošanu nav parādījuši, ka būtu pamats uztraukties par mīluļu veselību. Kāpēc mēs tās lietojam? Mēs zinām, ka, izvēloties mājdzīvnieku barību, vairums saimnieku vēlas, lai barība izskatītos kārdinoši. Ražošanas procesa laikā mājdzīvnieku barība var zaudēt krāsu, tāpēc, lai uzturētu nemainīgu un kārdinošu izskatu, barībai tiek pievienotas krāsvielas. Taču mēs saprotam, ka, tāpat kā cilvēki nevēlas mākslīgās krāsvielas pārtikas sastāvā, viņi nevēlas tās arī savu mājdzīvnieku barībā. Tādēļ mēs esam apņēmušies izmainīt mūsu ražotās barības sastāvu un līdz 2020. gadam mākslīgās krāsvielas aizstāt ar dabiskām krāsvielām mūsu galvenajos barības produktos, savukārt 2023. gadam — visās uzkodās.

Vairāk par uzņēmuma Purina apņemšanos izņemt mākslīgās krāsvielas no barības produktiem uzzini šeit.