Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Sāra

Vecākā veterinārārste @Purina

Sāra
Sastāvdaļas

Sastāvdaļas

Doties uz sadaļu >

Suņi tiek klasificēti kā visēdāji. Tas nozīmē, ka suņi spēj apmierināt visas savas uztura vajadzības, ēdot gaļu vai augu izcelsmes sastāvdaļas. Kaķus klasificē kā obligātos gaļēdājus. Tas nozīmē, ka kaķu uzturā noteikti jābūt gaļai, bet ne tikai. Gan suņi, gan kaķi var ēst, izbaudīt un gūt labumu, ēdot graudaugus. Tādi graudaugi kā kukurūza, kvieši un mieži ir lielisks neaizstājamo un labvēlīgo barības vielu avots. Tas ir viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt mīluļus ar ilgstošu enerģiju, kā arī šķiedrvielām, kas veicina gremošanas sistēmas veselību.


Mums visiem patīk redzēt savus kaķus un suņus veselīgus, laimīgus un enerģijas pilnus. Graudaugi parasti satur 75% līdz 85% ogļhidrātu un mazāk nekā 2% cukura. Turklāt šie ogļhidrāti tiek sagremoti daudz lēnāk nekā vienkāršie cukuri, apgādājot mājdzīvnieku ar enerģiju pakāpeniski un ilgstoši, nevis sniedzot īsus enerģijas uzplūdus, ko nodrošina cukurs. Tie nodrošina arī šķiedrvielas, kas palīdz nostiprināties labvēlīgajām zarnu baktērijām un regulē zarnu peristaltiku. Turklāt tie satur neaizstājamās taukskābes, B grupas vitamīnus, antioksidantus, olbaltumvielas un mikroelementus, kas veicina veselīgu redzi un stipru imunitāti, bet ne tikai.

Mājas suņi un kaķi ir pielāgojušies, lai ogļhidrātus izmantotu par enerģijas avotu. Patiesībā mājas suņi laika gaitā ir tik ļoti attālinājušies no vilkiem, ka viņiem ir atšķirīgi gēni, kas palīdz sagremot ogļhidrātus. Tiek uzskatīts, ka tie attīstījušies pirms aptuveni 10 000 gadu, kad sāka rasties zemkopība, atspoguļojot noslēdzošo posmu 30 000 gadus ilgo piejaucēšanas procesu. Interesanti un gluži pretēji populārajam viedoklim — suņiem un kaķiem ir ļoti zems graudaugu/gutēna izraisīto alerģiju sastopamības biežums. Ļauj savam mīlulim baudīt graudaugus un gūt no tiem labumu!