Your Pet, Our Passion.
Paula

Regulatīvo un zinātnisko jautājumu konsultante un veterinārārste @Purina

Paula
Sastāvdaļas

Sastāvdaļas

Doties uz sadaļu >

Marķējums uz barības iepakojuma satur daudz informācijas. Zināšanas, kā to lasīt un atšifrēt tajā ietverto informāciju, palīdzēs saprast, no kā sastāv suņa vai kaķa barība un kāpēc. Uz mājas istabas dzīvnieku barības marķējumu attiecas ES tiesību akti par dzīvnieku barību. Šim marķējumam nav atsevišķu noteikumu, un uz to neattiecas noteikumi par cilvēku pārtiku. Īpaša uzmanība jāpievērš mājas istabas dzīvnieku barības veidam (pilnvērtīgs uzturs vai papildbarība), sastāvam, piedevām, analītiskajām sastāvdaļām un barošanas vadlīnijām.

 

  • Mājas istabas dzīvnieku barības veids. Izvēloties barību savam kaķim vai sunim, vispirms aplūko, vai izvēlētais produkts ir pilnvērtīgs uzturs vai papildbarība. Pilnvērtīga mājas istabas dzīvnieku barība nozīmē, ka produkts satur visas ikdienas uzturam nepieciešamās uzturvielas, savukārt papildbarība (piemēram, našķi) nozīmē, ka tai ir jāpievieno vēl cita barība, lai nodrošinātu vajadzīgo uzturvielu līdzsvaru. Bez tam, pārliecinies, vai konkrētā barība ir piemērota mājdzīvnieka vecumposmam.

  • Sastāvs. Barības sastāvdaļas mājas istabas dzīvnieku barības marķējumā ir uzskaitītas dilstošā secībā pēc to satura īpatsvara. Piemēram, ja redzi, ka vistas gaļa sarakstā ir pirmā sastāvdaļa, zināsi, ka tava mīluļa barībā vistas gaļas ir vairāk par jebkuru citu no sarakstā minētajām sastāvdaļām. Sastāvdaļas var sistematizēt pēc kategorijām, ko nosaka likumdošana (piemēram, gaļa un dzīvnieku atvasinājumi, graudaugi, minerālvielas utt.) vai pēc atsevišķām sastāvdaļām (piemēram, vistu aknas, dehidratēti burkāni).

  • Piedevas. Piedevas, ko var izmantot mājas istabas dzīvnieku barībā, ietver vitamīnus, aromatizētājus, konservantus, antioksidantus vai krāsvielas u. c. Tās klasificē pēc to funkcijām. Mājas istabas dzīvnieku barībā var izmantot tikai tādas piedevas, kas izturējušas stingru drošības un efektivitātes novērtējumu un kas apstiprinātas ES līmenī.

  • Analītiskās sastāvdaļas. Šī sadaļa ietver kaķa vai suņa barības uzturvērtības analīzi, norādot olbaltumvielu, tauku, šķiedrvielu un pelnu saturu. Produktiem, kas satur vairāk nekā 14% mitruma, marķējumā tiks norādīts arī mitruma līmenis.

  • Barošanas vadlīnijas. Mājas istabas dzīvnieku barības marķējums satur barošanas vadlīnijas, kas palīdz noteikt, cik daudz un cik bieži katru dienu kaķis vai suns jābaro. Barības apjoms var būt jāpielāgo, lai uzturētu sava mīluļa ideālo svaru atkarībā no vecuma, aktivitātes līmeņa un šķirnes izmēriem.