Your Pet, Our Passion.
Dženifera

Tehniskās komunikācijas vadītāja un veterinārārste @Purina

Dženifera
Zinātne

Zinātne

Doties uz sadaļu >

Daudziem mājdzīvnieku saimniekiem sausā barība var šķist ērtāka, taču mājdzīvnieku barošana ar konserviem vai abu barības veidu kombinēšana sniedz zināmas priekšrocības. Ir zināms, ka ūdens ir būtiska uzturviela un tā trūkums ļoti īsā laikā rada problēmas. Parasti dzeramais ūdens ir galvenais organisma mitrināšanas avots kaķiem un suņiem, bet dažiem dzīvniekiem būtisks šķidruma avots var būt konservi — īpaši tiem, kas dzer nepietiekami, kā tas bieži notiek ar kaķiem. Konservu lietošana uzturā palielina kopējo urīna daudzumu, un tas ir svarīgi mājdzīvniekiem, kuri ir uzņēmīgi pret urīnceļu problēmām, piemēram, idiopātisko cistītu kaķiem vai nierakmeņiem gan kaķiem, gan suņiem. Vēl viena jauktas barības priekšrocība ir tā, ka tavs mīlulis pieradīs pie gan sausās barības, gan konserviem. Tas ir svarīgi — īpaši kaķiem, kas ir mazāk ieinteresēti nogaršot jauna veida barību pieaugušā vecumā, kad konservus varētu ieteikt dažu saslimšanu, piemēram, urīnceļu slimību vai aptaukošanās, kontrolei.


Sausajā barībā ūdens saturs ir mazāks par 14%, savukārt konservi satur vismaz 60% ūdens. Tas nozīmē, ka konservi satur līdz 5 vai 6 reizēm vairāk ūdens nekā sausā barība. Ūdens satura atšķirības ietekmē barības enerģētisko līmeni, jo sausajai mājdzīvnieku barībai ir apmēram 3 reizes vairāk kaloriju nekā konserviem.

Lai gan suņa vai kaķa enerģijas prasības pilnībā var apmierināt ar konservētu barību, kamēr vien tā ir pilnvērtīga un sabalansēta, tā dažkārt var būt dārgāka (nepieciešamais barības daudzums ir lielāks zemāka kaloriju satura dēļ). Tāpēc sausās un konservētās barības kombinācija, t. i., jaukta barība, var būt lieliska iespēja ne tikai veselīgiem mājdzīvniekiem, bet arī tiem, kuriem ir veselības traucējumi, piemēram, urīnceļu slimības (kur konservēta barība palīdz palielināt urīna atšķaidījumu) vai aptaukošanās (kur konservētā barība ļauj palielināt barības daudzumu).

Ja vēlies ieviest jauktu barošanu sava mīluļa uzturā, skati Purina barošanas vadlīnijas uz katra produkta iepakojuma zīmoliem, kas piedāvā gan konservus, gan sauso barību. Arī veterinārārsts var palīdzēt un sniegt norādījumus par šo jautājumu.