Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Dženifera

Tehniskās komunikācijas vadītāja un veterinārārste @Purina

Dženifera
Zinātne

Zinātne

Doties uz sadaļu >

Pieejamie zinātniskie dati liecina, ka kaķiem, kuri ēd sauso barību, ir samazināta ūdens uzņemšana salīdzinājumā ar kaķiem, kas tiek baroti ar konserviem. Neraugoties uz to, lielākajai daļai kaķu, kas baroti ar sauso barību, neattīstīsies nierakmeņi. Dažos gadījumos, kad kaķis ir uzņēmīgs pret apakšējo urīnceļu slimību (AUS), sausās mājdzīvnieku barības lietošana var paātrināt slimības attīstību.


Apakšējo urīnceļu slimība (AUS) ir dažādas saslimšanas, kas ietekmē apakšējos urīnceļus (urīnpūsli un urīnizvadkanālu) un, kas suņiem un kaķiem izraisa līdzīgas klīniskās pazīmes. Visbiežākie AUS cēloņi ir idiopātisks cistīts kaķiem un bakteriālas infekcijas suņiem. Parasti tiek novēroti arī urīnceļu akmeņi, lai gan tie nav biežākā problēma. Pētījumi liecina, ka uzturs, kura pamatā ir sausā barība, nav galvenais cēlonis nevienai no šīm problēmām. Patiesībā galvenie faktori, kas var palielināt urīnceļu slimību risku mājdzīvniekiem, ir aptaukošanās un stress.

Veselīgi mājdzīvnieki, kas baroti ar sauso barību, mitruma līmeni organismā atjauno dzerot. Tomēr kaķi parasti dzer visai slinki. Viņu priekšteči dzīvoja Tuvo Austrumu tuksnešos, un, lai gan mūsdienu pieradinātie kaķi gadu gaitā ir attālinājušies no saviem senčiem, viņiem joprojām piemīt dažas no šīm īpašībām. Turklāt ir arī šķirnes, kas ir īpaši uzņēmīgas pret nierakmeņu veidošanos. Šajos gadījumos uzturam ir būtiska nozīme, jo tā var regulēt minerālvielu un citu vielu saturu urīnā, kas kavē akmeņu veidošanos. Uzņēmums Purina piedāvā sauso barību, kas ir izstrādāta, lai palīdzētu veikt uztura kontroli kaķiem ar apakšējo urīnceļu slimību (piemēram, PURINA PROPLAN VETERINARY DIETS UR) — veterinārārsts palīdzēs izvēlēties mājdzīvniekam piemērotāko barību, ja nepieciešams.

Secinājums — lai gan konservus uzskata par lielisku risinājumu urīnceļu problēmu pārvaldībā, arī sausā barība var būt laba alternatīva. Turklāt pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, kura pamatā ir sausā barība, var būt ideāli piemērots kaķiem un suņiem, kas nav uzņēmīgi pret AUS vai kuriem nav diagnosticēts kāds no tā primārajiem cēloņiem.