Your Pet, Our Passion.
Žans Kristofs

Vecākais mājdzīvnieku uztura un regulatīvo jautājumu speciālists @Purina

Žans Kristofs
Zinātne

Zinātne

Doties uz sadaļu >

Enerģētiskās vērtības uzrādīšana mājdzīvnieku barības produktiem Eiropā no likumdošanas viedokļa nav obligāta prasība. Cilvēku pārtikā enerģētiskā satura norādīšana (kcal/100 g vai kcal/porcijā) uz pārtikas marķējuma palīdz patērētājiem labāk kontrolēt uzņemto kaloriju daudzumu. Tomēr, izvēloties pilnvērtīgu un sabalansētu mājdzīvnieku uzturu, tas ir mazāk būtiski, jo barošanas vadlīnijās ražotāja ieteiktais barības daudzums paredzēts, lai apmierinātu 100% no dzīvnieku ikdienas enerģijas vajadzībām, tādējādi nodrošinot visu būtisko uzturvielu piegādi. Tāpēc ražotāji šo informāciju parasti neiekļauj savu produktu marķējumā.


Ja vēlies aprēķināt kaloriju daudzumu no ieteicamās dienas devas, kas norādīta mājdzīvnieku barības iepakojumā, tev jāzina produkta kaloriju blīvums (kcal/g). Pastāv daži oficiāli vienādojumi, lai aprēķinātu produkta kaloriju blīvumu, pamatojoties uz iepakojuma marķējumā atspoguļotajiem elementiem analītisko komponentu saturā, bet šie vienādojumi var būt ļoti sarežģīti. Purina patērētāju apkalpošanas dienestam ir pieejama šī informācija, un mēs varam to sniegt, ja tu vaicāsi.

Ja vēlies uzzināt, cik kaloriju dienā nepieciešams pieaugušam kaķim vai sunim, vari izmantot FEDIAF* uztura pamatnostādnēs piedāvāto “Enerģijas vajadzību vienādojumu” (apstiprinājusi neatkarīga ES Veterināro universitāšu Veterināro uztura speciālistu komisija), kura pamatā ir dzīvnieka ķermeņa masa:

Suns: Enerģijas patēriņš ikdienā (kcal/dienā) = 110 x (ķermeņa masa kilogramos)0,75

Kaķis: Enerģijas patēriņš ikdienā (kcal/dienā) = 100 x (ķermeņa masa kilogramos)0,67

*FEDIAF ir tirdzniecības asociācija, kurā pārstāvēti Eiropas mājdzīvnieku barības ražotāji