Afgāņu kurts

Afghan Hound
Dižciltīgā, cienīgā izskata afgāņu kurtam ir lepna un eleganta stāja, un tā greznības kronis ir garais, mirdzošais apmatojums. Pieaugušu šīs lielās šķirnes suņu augstums skaustā ir no 68 līdz 74 cm, bet kuces ir nedaudz mazākas — no 63 līdz 69 cm. Krāšņais apmatojums ir iespējams dažādās krāsās — no melnas līdz sudrabotai, ar visām pa vidu iespējamajām krāsām, struktūrām un kombinācijām! Vidējais svars ir apmēram 25 kg. Atkarībā no dzimuma un miesas būves suņa svars ir no 20 līdz 27 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda par divām stundām ilgāku pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama katru dienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Afgāņu kurti ir viena no senākajām šķirnēm pasaulē, par kuru rietumu pasaule pirmoreiz uzzināja 19. gadsimtā. Precīza tās vēsture nav zināma, taču ir daudz leģendu. Afganistānā ir daudz šīs šķirnes suņu paveidu, kas ir izmantoti putnu un lopu sargāšanai un ganīšanai, arī kā palīgi kalnu briežu, antilopju, zaķu un pat tādu plēsīgo zvēru kā vilku, šakāļu un sniega leopardu medībās!

Temperaments

Tā kā šis majestātiskais suns bieži vien atturīgi izturas pret svešiniekiem, obligāta ir agrīna socializācija, kā arī agrīna kucēnu dresūra (it īpaši tiem ir jāiemāca atsaukšanas komanda). Pret saviem ģimenes locekļiem un pazīstamiem cilvēkiem šiem suņiem nav nekādu atturīguma pazīmju, tie ļoti izrāda uzticību un mīlestību. Afgāņu kurti ir paredzēti skriešanai, un nekas tiem nesagādā lielāku prieku, kā traukšanās pakaļ bumbiņai vai kādai pamanītai vāverei pilnā ātrumā, plīvojot apmatojumam.

Veselība

Afgāņu kurti ir visnotaļ veselīgi un izturīgi, un tiem ir maz šķirnei raksturīgu problēmu.

Fiziskās aktivitātes

Pieaugušam afgāņu kurtam nepieciešams būtisks daudzums fizisko aktivitāšu (ideālā variantā — apmēram divas vai vairāk stundas dienā). Tam patīk izskrieties brīvā dabā, taču, ņemot vērā tā vajāšanas un mednieka instinktus, ir svarīgi sunim iemācīt uzreiz paklausīt atsaukšanas komandai un ar fiziskajām aktivitātēm nodarboties drošās vietās, pietiekami tālu no vietām, kur notiek kustība.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi gūst labumu no citādi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Afgāņu kurti ir disponēti uz meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Afgāņu kurta valdzinošajam, garajam, zīdainajam apmatojumam ir sava cena, jo tā uzturēšana nevainojamā stāvoklī ir gana darbietilpīga. Lai apmatojums nesaveltos un nesamudžinātos, ieteicama tā kopšana katru dienu, savukārt, lai to uzturētu tīru, ir nepieciešama regulāra mazgāšana. Laikā, kad suns zaudē kucēna apmatojumu, nepieciešama īpaši rūpīga kopšana, lai jaunais apmatojums nesamudžinātos kopā ar veco, tādējādi, iespējams, radot diskomfortu.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.