Angļu toiterjers (melns un brūns)

English Toy Terrier (Black & Tan)
Angļu toiterjeri ir mazi sunīši ar gludu, melni lāsumainu apmatojumu un smailām, stāvus saslietām ausīm. To garums nedaudz pārsniedz augstumu. Pieauguša angļu toiterjera ideālais augstums skaustā ir 25–30 cm, bet svars — apmēram 2,7–3,6 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda pusstundu ilgu pastaigu dienā
 • Maza auguma dekoratīvais suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Angļu toiterjers līdz 20. gadsimta 60. gadiem bija pazīstams kā miniatūrais melni lāsumainais terjers, un tā vēsture sniedzas pagātnē līdz pat 16. gadsimtam, kad melni lāsumainie terjeri minēti vēsturiskajās liecībās. Anglijā 19. gadsimtā šie terjeri bija ļoti pieprasīti kā žurku ķērāji, jo līdz ar progresu pēc industriālās revolūcijas ievērojami palielinājās žurku populācija. Džentlmeņi tos medībās nēsāja līdzi kabatā un nepieciešamības gadījumā nolaida zemē, lai tie iztramdītu lapsas un tamlīdzīgām vajadzībām. Populāras kļuva sacensības, kur tika rīkotas derības par to, cik ilgā laikā suņi nomedīs konkrētu daudzumu žurku. Tā kā angļu toiterjeri ieguva nebijušu popularitāti, savukārt cilvēki gribēja mazāka izmēra sunīšus, intensīvi tika veikta krustošana, izmantojot metienu mazākos kucēnus.

Temperaments

Šim mazajam sunītim patiešām piemīt kaut kas no terjera temperamenta. Kopumā tie ir sirsnīgi, draudzīgi un pilnībā uzticīgi savai ģimenei. Tie vienlīdz labi jūtas gan pilsētā, gan laukos un labi satiek ar lielākiem bērniem. Tie kopš agrīna vecuma jāsocializē ar citiem suņiem, kaķiem un bērniem.

Veselība

Angļu toiterjeri kopumā ir ļoti veselīgi suņi. Tāpat kā daudziem maza izmēra suņiem, tiem iespējama arī pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi).

Fiziskās aktivitātes

Angļu toiterjeriem nav nepieciešams daudz fizisko aktivitāšu — pieaugušam sunim apmēram pietiek ar pusstundu dienā. Lai arī šie suņi pēc savas miesasbūves šķiet smalki un trausli, tiem tomēr patīk arī garākas, vairākus kilometrus garas pastaigas. Tiem patīk arī terjeriem raksturīgas rotaļas!

Uzturs

Dekoratīvajām šķirnēm ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka šie suņi ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām, bet bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Šiem suņiem ir īss, blīvs apmatojums, kam jāpievērš maz uzmanības. Viss, kas būtībā nepieciešams, ir apmatojuma kopšanas cimds un pulēšanas drāniņa.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.