Austrālijas ganu suns

Australian Cattle Dog
Šī kompaktā, vidēji lielā, muskuļotā suņa augstums skaustā ir 46–51 cm (tēviņi) un 43–48 cm (mātītes), bet tā svars ir no 17 līdz 23 kg. Apmatojums var būt gaišzils; gaišzils ar dzeltenbrūnu; gaišzils, melns ar dzeltenbrūnu; raibi gaišzils; ruds; ruds ar dzeltenbrūnu; raibi ruds. Sīkāku informāciju skatīt šķirnes standartā.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rej, ir modrs un nodrošina fizisko aizsardzību
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Kolliji pavadīja angļu lopkopjus 1800. gados, taču skarbajos apstākļos un grūti savaldāmo lopu ganīšanai bija nepieciešams izturīgāks suns, un tāpēc 60 gadu garumā tika krustoti dažādi suņi ar īpašām spējām, tostarp dingo, dažādi kolliji un aitusuņi, kelpiji, dalmācieši un bulterjeri. Līdz 19. gadsimta beigām beidzot bija izkopts suns, kas varēja ganīt lopus (kožot tiem kājās), strādāt ar cilvēkiem, izrādīt pašiniciatīvu un izturēt visus laikapstākļus (gan spēcīgu lietu, gan aukstumu vai karstumu).

Temperaments

Austrālijas ganu sunim dabiski piemīt piesardzīga attieksme pret svešiniekiem un izteikti sargāšanas instinkti, un šī iemesla dēļ īpaši svarīga ir agrīna, rūpīga socializācija. Ieteicams arī agrīni mācīt nekost, jo, pārlieku aizraujoties, daži suņi var arī mazliet iekniebt. Lai arī šis suns ir uzticīgs savai ģimenei, tas var sagādāt pietiekami daudz raižu. Šis suns nav labākā izvēle saimniekiem, kas rūpes par suni uzņemas pirmo reizi; tam nepieciešami saimnieki ar pieredzi.

Veselība

Austrālijas ganu suņi kopumā ir ārkārtīgi izturīga un rūdīta šķirne, kam ir maz veselības problēmu. Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ieteicams veikt acu un gūžu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Austrālijas ganu sunim dienā nepieciešamas apmēram divas stundas ilgas fiziskās aktivitātes, tostarp prātu stimulējošas aktivitātes, taču tam patiks, ja tā būs ilgāka, jo šiem suņiem piemīt liela izturība un pacietība. Tev noteikti jāzina, ka šie suņi ir ļoti veikli un var samērā augstu uzlēkt, lai nočieptu no galda ēdienu vai pārlēktu pat nesamērīgi augstam dārza žogam. Neļauj tam garlaikoties, jo pretējā gadījumā tas atradīs pats savu izklaidi!

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Gludais, divkāršais apmatojums ir viegli kopjams, jo tas reizi nedēļā tikai viegli jāizsukā. Akots ir raupjš un taisns, bet pavilna — īsa un blīva. Šīs šķirnes suņu apmatojums ir 2,5 līdz 4 cm garš, īss uz galvas un garāks uz vēdera un kāju aizmugurējā daļā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.