Austrālijas terjers

Australian Terrier
Austrālijas terjeri atšķiras no dažiem citiem terjeriem ar garo kaklu un muguras līniju, kas ir proporcionāla to augstumam. Apmatojums ir raupjš un taisns virspusē, bet mīkstāks apakšā, un tas var būt ruds vai dažādu toņu gaiši zils ar dzeltenbrūnu. Pieauguša Austrālijas terjera augstums skaustā ir apmēram 25,5 cm, bet svars — apmēram 6,5 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Austrālijas terjeri tika selekcionēti 19. gadsimta sākumā darbam skarbos apstākļos, lai medītu čūskas un grauzējus fermās un zelta raktuvēs, kā arī kā universāli lauku saimniecības suņi. Šī šķirne tika selekcionēta no terjeriem, kas tika ievesti no Anglijas ziemeļu daļas un Skotijas, tai skaitā dandīdenmona terjera, Skajas un Jorkšīras terjera priekštečiem, un vecajiem melni lāsumainajiem terjeriem un skotu terjeriem. Rezultātā ieguva Austrālijas terjeru, un pirmais šo suņu audzētāju klubs tika dibināts Austrālijā 1887. gadā. Lielbritānijas Suņu audzētāju kluba oficiāls atzinums tika izdots 1936. gadā, un Amerikas Suņu audzētāju klubs tos atzina 1958. gadā.

Temperaments

Draudzīgais un komunikablais Austrālijas terjers ir pakļāvīgs, tam patīk kontaktēties ar cilvēkiem un saņemt no cilvēka uzslavu. Tādēļ atšķirībā no dažiem citiem terjeriem tas viegli pakļaujas dresūrai! Tas nav agresīvs, taču, ja cits suns to izaicinās, attiecīgi reaģēs. Šis suns nav vokāli īpaši aktīvs, taču, uzskatot, ka attiecīgajā situācijā tas ir nepieciešams, noteikti ries.

Veselība

Austrālijas terjeri ir visnotaļ veselīgi suņi, kam ir maz šķirnei specifisku problēmu.

Fiziskās aktivitātes

Šiem suņiem dienā nepieciešamas apmēram stundu ilgas fiziskās aktivitātes, taču tas labprāt piekritīs arī ilgākām nodarbēm, jo galu galā šis suns ir bijis darba terjers, kā arī pavadonis! Tāpat kā pastaigas un rotaļas, šiem suņiem patīk veiklības vingrinājumi, sacensības paklausībā un citi suņu sporta veidi.

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Ja Austrālijas terjers ir ļoti labā veselības stāvoklī, tam izkrīt ļoti maz apmatojuma. Tie ir viegli kopjami un ar apmēram 6,35 cm garu, pret laikapstākļiem noturīgu apmatojumu. Pavilna ir īsa un mīksta. Tie ir jāsukā un jāķemmē vismaz reizi nedēļā, un ir jāpārbauda, vai ausīs nav kanālus bloķējošu matu. Ja nepieciešams, apmatojums ir nevis jānolīdzina, bet gan jāizplūkā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.