Bavārijas asinspēdu dzinējsuns

Bavarian Mountain Hound
Šī muskuļotā, vidēja izmēra suņa garums nedaudz pārsniedz tā augstumu, un pilnībā pieauguša suņa svars ir 20–25 kg. Pieauguša tēviņa augstums skaustā ir 47–52 cm, bet mātītes augstums skaustā — 44–48 cm. Īsais apmatojums var būt brūns, ruds ar melnu masku un briežu ruds ar melnu masku vai bez tās.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Bavārijas asinspēdu dzinējsuns ir cēlies no viduslaiku medību pēddziņiem. Sākotnēji izmantoti kā medību suņi, tie izrādījušies priekšteči dažādām šķirnes un to paveidiem, tostarp Hannoveres pēddzinim. Lai selekcionētu svarā vieglāku suni, Hannoveres dzinējsuns tika sakrustots ar rudajiem kalnu pēddziņiem, un 19. gadsimta 70. gados izveidojās Bavārijas asinspēdu dzinējsuns — pēddzinis, kas spēja dzīt aukstas ievainota medījuma pēdas kalnainos apvidos. Šīs šķirnes suņu audzētāju klubs dibināts Minhenē 1912. gadā.

Temperaments

Bavārijas asinspēdu dzinējsuns ir drosmīgs, mierīgs un uzticīgs savam saimniekam. Tas var atturīgi izturēties pret svešiniekiem, un šī iemesla dēļ īpaši svarīga ir agrīna, rūpīga socializācija. Nolūkā nodrošināt, ka suns labi klausa atsaukšanas komandai, papildus iespējai likt lietā ožu obligāti nepieciešama dresūra.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, Bavārijas asinspēdu dzinējsuņiem ir iespējama gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt gūžu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Šiem ievainota medījuma ķeršanai audzētajiem suņiem ir pietiekami liela, dažkārt vairākas dienas neizsīkstoša izturība, un tiem dienā nepieciešamas vismaz divas stundas ilgas vai ilgākas fiziskās aktivitātes. Bavārijas asinspēdu dzinējsuņi ir darba suņi, kam patīk pēdu dzīšana un citi suņu sporta veidi, kuros var likt lietā prātu, ķermeni un ožu! Šiem suņiem svarīgi iemācīt klausīt atsaukšanas komandai, jo, sajūtot sev interesējošu aromātu, tie var kļūt „kurli” un nereaģēt ne uz kādu mēģinājumu tos atsaukt atpakaļ.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām. Bavārijas asinspēdu dzinējsuņi ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Īsais apmatojums ir viegli kopjams, jo tas reizi nedēļā tikai viegli jāizsukā. Vienlaikus pārbaudi arī ausis un ķepas.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.