Bedlingtonterjers

Bedlington Terrier
Šis mazā/vidējā izmēra, garkājainais terjers ir viegli atpazīstams. Tam ir šaurs galvaskauss un aitai līdzīgs apmatojums gaišzilā, aknu brūnā vai smilšu krāsā ar dzeltenbrūnas krāsas piejaukumu vai bez tā. Pieaugušu tēviņu un mātīšu augstums skaustā ir 38–43 cm, bet svars — no 8 līdz 10 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Hipoalerģiska šķirne
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Sākotnēji krustojot vietējos terjerus, bet iegūtos suņus pēc tam sakrustojot ar vipetiem, Nortamberlendas Rotberijas reģiona kalnrači 18. gadsimtā selekcionēja bedlingtonterjeru. Tas netika izrādīts līdz 1869. gadam, bet pa to laiku tam šķirnei jau bija izveidojusies grauzēju mednieka, malumednieku līdzgaitnieka un cīnītāja reputācija. Citi nosaukumi, ar kuriem šķirne bijusi pazīstama, ir „Rotberijas terjers” un „klaidoņu suns” (dēļ tā saistības ar malumedniecību).

Temperaments

Bedlingtonterjeram ir jāiemāca satikt ar kaķiem un citiem dzīvniekiem. Tas ziņos par svešiniekiem un aizdzīs nelūgtus viesus, taču draudzīgi izturēsies pret tiem, ko saimnieks ielaidīs savā mājā. Bedlingtonterjers ir patiešām labs sargsuns, jo attiecīgās situācijās tas ir ļoti bezbailīgs. Regulāri nodrošinot prātu stimulējošas un fiziskas aktivitātes, tie izturēsies samērā rāmi.

Veselība

Bedlingtonterjeriem ir iespējama iedzimta aknu slimība („vara uzkrāšanās slimība”). Ir iespējami DNS izmeklējumi, kurus vajadzētu veikt visiem vaislas suņiem. Tāpat kā daudzu citu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas arī iedzimtas acu problēmas, un šī iemesla dēļ vaislas suņiem ieteicams veikt acu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Bedlingtonterjeram dienā nepieciešamas vismaz stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Tiem ļoti labi padodas spēles, kurās jāskrien, jālec un kaut kas jāatrod vai jāatnes, tostarp veiklības vingrinājumi. Lai izvairītos no uzvedības problēmām, tiem nepieciešamas prātu stimulējošas aktivitātes.

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Bedlingtonterjeram var būt nepieciešama visnotaļ rūpīga kopšana. Apmatojums jāsukā apmēram piecas minūtes dienā, un vismaz reizi nedēļā tam jāizbrauc cauri ar ķemmi. Apmēram reizi divos mēnešos apmatojums ir jānolīdzina. To var izdarīt profesionāls suņu frizieris, jo griezums ir neparasts. Otra iespēja ir apcirpšanu iemācīties pašam no kāda selekcionāra. Piedaloties izstādēs, apmatojuma garums nevienā ķermeņa vietā nedrīkst pārsniegt 2,54 cm (1 collu), un tādēļ apmatojuma kopšanai varētu būt nepieciešams veltīt vēl vairāk laika.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.