Bordo dogs

Dogue de Bordeaux
Šim milzīgajam sunim ir liela, plata, apaļa galva ar daudzām krokām. Tam ir masīvs, muskuļots kakls un ķermenis un plata krūšu daļa. Bordo doga apmatojums ir īss un samērā mīksts, un tas var būt visos dzeltenbrūnajos toņos. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir apmēram 60–68 cm, bet svars — vismaz 50 kg. Pieaugušu mātīšu augstums skaustā ir 58–66 cm, bet svars — vismaz 45 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Milzīga auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rej, ir modrs un nodrošina fizisko aizsardzību
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Bordo dogs ir sena Francijas šķirne, kuras tiešais priekštecis, kā tiek uzskatīts, bijis Romas moloss. Šķirne 12. gadsimtā tikusi izmantota Francijas īpašumos, cūku, mežacūku, vilku un lāču medībās. Viduslaikos tie tika izmantoti lopu dzīšanai. Tie tika izmantoti arī karagaitās un ganāmpulku sargāšanai, kā arī dzīvnieku tracināšanā un suņu cīņās. Šīs šķirnes suņu popularitāte 20. gadsimtā samazinājās, taču mūsdienās tā, šķiet, atkal atjaunojas.

Temperaments

Bordo dogs ir suns, kam veidojas cieša saikne ar ģimeni, un tam nepatīk ilgstoši palikt vienatnē. Tie apdraudējuma gadījumā aizsargās gan ģimeni, gan teritoriju. Nodrošinot labu audzināšanu, socializāciju un dresūru, tie ļoti labi izturas pret bērniem un pieņem citus mājdzīvniekus (ja ar tiem ir iepazīstināti jau no mazotnes). Šiem suņiem patīk izpatikt, un tie ir jādresē konsekventi un mierīgi.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, Bordo dogiem ir iespējama gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt gūžu izmeklējumus. Dziļajās ādas krokās biežāk iespējami ādas infekciju perēkļi.

Fiziskās aktivitātes

Tiem nav nepieciešamas tik lielas fiziskās aktivitātes, cik varētu šķist — pieaugušam sunim vajadzētu pietikt ar apmēram stundu dienā. Vajadzētu pietikt ar vairākām pastaigām dienā, dodot iespēju kādu brīdi brīvi izskraidīties un parotaļāties. Pārlieku lielas fiziskās aktivitātes pārāk mazotnē var radīt kaulu un locītavu problēmas vēlāk dzīves laikā.

Uzturs

Milzu izmēra suņi, kam ir arī milzīga apetīte, gūst labumu no citādi sabalansētām minerālvielām un dažādām vajadzībām paredzētiem vitamīniem saistībā ar locītavām un skrimšļiem. Bordo dogi ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Kopšana ir relatīvi viegla. Viss, kas ir nepieciešams, ir apmatojuma nobraucīšana ar kopšanas gumijoto cimdu vienu reizi nedēļā. Lai nerastos infekcijas, regulāri jātīra purna daļas ādas krokas.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.