Boserons

Beauceron
Kad šis iespaidīgā izskata, lielais un muskuļotais suns ir pilnībā pieaudzis, tas sver apmēram 30–38,5 kg. Pieauguša tēviņa augstums skaustā ir 65–70 cm, bet mātītes augstums skaustā — apmēram 68 cm. Īsais apmatojums ir melns ar specifiskiem dzeltenbrūniem lāsumiem vai trīskrāsains (pelēks un melns ar dzeltenbrūniem lāsumiem).
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda trakulīgas pastaigas ar lielu fizisko slodzi
 • Izbauda par divām stundām ilgāku pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Šīs šķirnes suņi, kas, iespējams, jau 16. gadsimta beigās cēlušies Francijas ziemeļrietumos esošajā Bose (Beauce) reģionā, to apmatojuma krāsojuma dēļ pazīstami arī kā „sarkanās zeķes” („Bas Rouge”). Boseroni, kas tiek izmantoti lopu ganīšanai un sargāšanai, ir lielākie no Francijas aitusuņiem un tuvi radinieki ar garāku apmatojumu apveltītajam briāram. Pasaules karu laikā boserons tika izmantots kā sargsuns un ziņu nodošanai starp ierakumiem, un arī mūsdienās tos izmanto gan militārajā sfērā, gan darbam policijā.

Temperaments

Boseronu spilgtākās īpašības ir drosme, bezbailība un apķērība. Šim „cilvēka sunim” ir nepieciešama cilvēka sabiedrība, un tam nepatīk pārāk ilgi palikt vienam. Tomēr tas ir arī ietiepīgs, tāpēc, ņemot vērā tam nepieciešamo dresūru un fiziskās aktivitātes, šis suns nav labākā izvēle saimniekiem, kas gādību par suni uzņemas pirmo reizi; proti, tiem nepieciešama pieredzējušāku saimnieku gādība. Tā kā šo suņu raksturā ir piesardzīgi izturēties pret svešiniekiem, īpaši svarīga nozīme ir agrīnai socializācijai.

Veselība

Boseroni ir visnotaļ veselīgi suņi, taču nolūkā nodrošināties pret problēmām šīs šķirnes suņiem ieteicams veikt gūžu pārbaudes un acu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Boseronam, kas pamatā ir darba suns, ir daudz gan garīgās, gan fiziskās enerģijas, un tam dienā nepieciešamas vismaz divas stundas ilgas fiziskās aktivitātes. Tas gūst labus panākumus suņu sporta veidos (piemēram, sacensībās darba veikšanā un flaibolā), un tam ārkārtīgi patīk pavadīt laiku dresūras nodarbībās un fiziskajās nodarbēs kopā ar savas ģimenes locekļiem.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem.

Kopšana

Īsais, biezais apmatojums ir apmēram 3–4 cm garš, samērā raupjš un cieši pieguļ ķermenim. Apmatojums ir īsāks uz galvas un nedaudz garāks augšstilbu aizmugurējā daļā un zem astes — vietā, kur nekopjot apmatojums var savelties. Boserona apmatojums jāizsukā divas vai trīs reizes nedēļā. Kā vairākiem citiem franču ganu suņiem, boseroniem uz abām pakaļkājām ir liels dubults rudimentārais pirksts, kas regulāri jāpārbauda kopā ar visiem pārējiem nagiem.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.