Bretaņas dzeltenais basets

Basset Fauve de Bretagne
Šim vidēji lielajam sunim ar raupjo apmatojumu ir basetam tipiska miesasbūve, taču tas nav tikpat zems, cik basets. Pilnībā pieauguša suņa augstums skaustā ir 32–38 cm. Pieauguša suņa aptuvenais svars ir 16–18 kg. Iespējamās apmatojuma krāsas ir dzeltenbrūna, zeltaini kvieškrāsas vai rudi kvieškrāsas. Dažiem suņiem uz krūškurvja var būt nedaudz baltas krāsas apmatojuma.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Bretaņas dzeltenais basets ir mazākais no abiem medību suņiem, kas 19. gadsimtā selekcionēti Bretaņas apgabalā, Francijā. Šķirne izveidota, krustojot lielākos Bretaņas dzeltenos basetus ar Bretaņas basetiem, un sākotnēji izmantota, lai medītu ikvienu medījumu no zaķiem līdz mežacūkām. Iespējams, ka, salīdzinot ar mūsdienām, agrāk šīs šķirnes suņi bijuši līdzīgāki terjeriem. Ārpus savas dzimtenes šie suņi tagad kļūst populāri Lielbritānijā, kur tie Suņu audzētāju klubā reģistrēti kopš 1991. gada.

Temperaments

Šie ir maza izmēra, jautri, saprātīgi, draudzīgi un ļoti aktīvi sunīši. Bretaņas dzeltenie baseti labi satiek ar bērniem un citiem mājdzīvniekiem. Lai arī tie nav gluži sargsuņi, tie noteikti ziņos par svešiniekiem pie durvīm. Tie jūtas nelaimīgi, ja tiek ilgstoši atstāti ieslēgti, un tiem patīk spraiga, notikumiem pilna dzīve un dalība visās ģimenes norisēs.

Veselība

Šie ir izturīgi suņi, kam līdz šim nav konstatētas šķirnei specifiskas problēmas.

Fiziskās aktivitātes

Savu izmēru dēļ Bretaņas dzeltenajam basetam nepieciešamas pienācīgas fiziskās aktivitātes — apmēram divas stundas dienā vai vairāk. Šiem izveicīgajiem suņiem patīk rotaļāties, un tiem piemīt mednieka instinkts, tāpēc jāuzmanās, atlaižot to no pavadas, un jau kucēna vecumā jāiemāca klausīt atsaukšanas komandai, jo pretējā gadījumā, tie tevi vienkārši nedzirdēs un nāks atpakaļ, kad uzskatīs par vajadzīgu!

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Viegli kopjamajiem Bretaņas dzeltenajiem basetiem to raupjais, blīvais apmatojums jāizķemmē tikai reizi nedēļā un jāizplūkā divas reizes gadā. Lai arī apmatojumu nekad nevajag apcirpt, ir jāatbrīvojas no ausu ejās saaugušā liekā apmatojuma.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.