Bulmastifs

Bullmastiff
Bulmastifs ir kompakts, masīvs, muskuļots suns ar lielu, kvadrātveida galvu. Apmatojums — īss, ciets un noturīgs pret laikapstākļiem, tā iespējamās krāsas ir dzeltenbrūna, ruda vai raiba, ar melnu purnu. Pieauguša tēviņa augstums skaustā ir 64–69 cm, bet svars — no 50 līdz 59 kg, savukārt mātītes augstums skaustā ir 61–66 cm, bet svars — no 41 līdz 50 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rej, ir modrs un nodrošina fizisko aizsardzību
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Bulmastifa sākotnējais nosaukums bija „Medību pārziņa nakts suns”, jo tie tika izmantoti malumednieku ķeršanai. Bulmastifa vaislas populācija bija 60% angļu mastifu un 40% buldogu. Tas tika selekcionēts 19. gadsimta beigās. Kad vajadzība pēc medību pārziņiem un bulmastifiem samazinājās, tie tika izmantoti izklaidēm. Kāds ieskrēja krūmājā, bet pēc brīža šī cilvēka meklēšanai tika izlaists bulmastifs uzpurnī. Bulmastifs tika dresēts nevis plosīt vai nogalināt, bet gan uzveikt.

Temperaments

Šie suņi ļoti sargā savus ģimenes locekļus un pārējos mājdzīvniekus, un tādēļ tiem nepieciešama socializācija jau no mazotnes. Bulmastifs svešinieku pieņem tikai tad, ja viņus sapazīstina kāds, kam tas uzticas. Citi ciemiņi/svešinieki tiks ātri vien apturēti. Spēka, ietiepības un pārlieku izteikto sargāšanas instinktu dēļ šīs šķirnes suņi nav īsti piemēroti saimniekiem - iesācējiem.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, bulmastifiem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu problēmas un gūžu un elkoņu displāzija (locītavu problēmas, kas var būt sāpīgas un izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus. Tiem biežāk iespējama arī specifiska urīnpūšļa slimība un ceļgalu saišu problēmas (krustenisko saišu slimība).

Fiziskās aktivitātes

Šis suns rūpīgi jākontrolē līdz vismaz 12 mēnešu vecumam. Pārlieku lielas fiziskās aktivitātes pārāk mazotnē var radīt kaulu un locītavu problēmas vēlāk dzīves laikā. Tiem patīk fiziskās nodarbes un rotaļas ar ģimenes locekļiem, un bulmastifam pilnībā pietiks ar pāris stundām fizisko aktivitāšu dienā.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Bulmastifi ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Bulmastifs ir samērā viegli kopjams, jo tam ir īss un viegli uzturams apmatojums. Lai atbrīvotos no izkritušā apmatojuma, ir nepieciešams tikai kopšanai paredzētais gumijotais cimds.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.