Bulterjers

Bull Terrier
Bulterjers ir spēcīgas miesas būves, muskuļots suns ar platu krūšu daļu. Tam ir garena, spēcīga, olveida galva un purns ar pacēlumu uz augšu. Šīs šķirnes suņu tipiskākā krāsa ir balta, bieži uz galvas un dažkārt uz muguras ir citas krāsas lāsumi. Tie var būt arī melni, raibi, rudi, dzeltenbrūni vai trīskrāsaini. Pieaugušu suņu augstums skaustā ir apmēram 45 cm, bet svars — apmēram 33 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Sakrustojot buldogu un terjeru, šie suņi selekcionēti cīņai līdz nāvei, piedaloties asiņainajā izklaidē — buļļa tracināšanā ar suņiem. Mūsdienās tie ir vieni no populārākajiem suņiem, kas sevi pierādījuši kā nevainojami sargsuņi. Miniatūrie bulterjeri pastāv jau tikpat ilgi, cik standarta bulterjeri, un Lielbritānijas Suņu audzētāju klubs tos kā atsevišķu šķirni atzina 1939. gadā.

Temperaments

Bulterjeri ir draudzīgi suņi ar šķietami brīnišķīgu humora izjūtu. Tie var būt stūrgalvīgi un nav labākie suņi saimniekiem, kam suns ir pirmo reizi. Šīs šķirnes suņi ir visnotaļ mierīgi, taču jāatceras, ka sākotnēji tie selekcionēti kā kaujas suņi. Lai arī viņi pirmie kautiņā nemetīsies, taču, ja tiks izaicināti, attiecīgi reaģēs. Tie ir ļoti sirsnīgi suņi, kam patīk sabiedrība, tāpēc nav laba doma tos ilgstoši atstāt vienatnē, jo ar saviem spēcīgajiem žokļiem tie aiz garlaicības var nodarīt daudz posta.

Veselība

Šīs šķirnes suņu izplatītākā veselības problēma ir kurlums, ko visbiežāk konstatē baltas krāsas bulterjeriem. Kurlumu suņiem var noteikt jau ļoti agrīnā vecumā. Ir iespējamas iedzimtas nieru un sirds problēmas, un samērā biežas ir arī ādas problēmas.

Fiziskās aktivitātes

Bulterjeri ir aktīvi suņi, kam nepieciešamas diezgan lielas fiziskās aktivitātes gan izskraidoties brīvi bez pavadas, gan skrienot pa noteiktu maršrutu. Minimālais fizisko aktivitāšu daudzums dienā ir viena stunda, taču šīs šķirnes suņi ar prieku piekritīs ilgākām fiziskajām nodarbēm!

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Bulterjeri ir viegli kopjami suņi. To īso apmatojumu var kopt, reizi nedēļā nobraucot to ar kopšanai paredzēto gumijoto cimdu, lai atbrīvotos no izkritušā apmatojuma.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.