Dīrhaunds

Deerhound
Šiem lielajiem, pinkainajiem kurtiem ir ļoti atlētisks izskats. Bieži vien tie tiek raksturoti kā līdzīgi pinkainajam greihaundam. Tie iespējami dažādās krāsās: tumši zilpelēkā, tumšākos un gaišākos pelēkajos toņos vai raibi un dzeltenīgos toņos, smilškrāsas rudi vai rudi dzeltenbrūni ar melniem punktiem. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 76 cm, bet svars — apmēram 45,5 kg. Pieaugušu mātīšu augstums skaustā ir 71 cm, bet svars — apmēram 36,5 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Pinkainie medību suņi Skotijā pastāvējuši jau pirms 16. gadsimta. Valda uzskats, ka pirms romiešu iebrukuma Lielbritānijā tika ievesti īsspalvaini medību suņi, taču, izmantojot šos medību suņus Skotijas ziemeļrietumu daļā, to īsais apmatojums izrādījās trūkums. Šie medību suņi pēc tam, iespējams, tika sakrustoti ar vietējiem suņiem ar biezo apmatojumu, tādējādi iegūstot briežu medībām paredzēto suņu šķirni. Skotu augstmaņi tos izmantoja baros, lai medītu briežus, un tiem vajadzēja būt pietiekami spēcīgiem, lai nogāztu briedi no kājām.

Temperaments

Dīrhaunds ir maiga rakstura, draudzīgs suns. Tas labi satiek ar bērniem, taču nav pārāk labs sargsuns un daudz rej. Vairumam dīrhaundu piemīt izteikts mednieka instinkts, un tādēļ tas agrīni ir jāiepazīstina ar citiem mājdzīvniekiem, it īpaši kaķiem.

Veselība

Visnopietnākās dīrhaundiem iespējamās veselības problēmas ir agresīva paveida kaulu vēzis un sirdsslimība. Izplatītākās iedzimtās problēmas ir aknu un acu slimības, taču, pateicoties pastāvīgam skrīningam un rūpīgi izstrādātām selekcijas programmām, tās ir samērā retas.

Fiziskās aktivitātes

Dīrhaunda fiziskā slodze kucēna vecumā ir jāierobežo. Pieauguši dīrhaundi ir enerģiski un atlētiski, tiem nepieciešams daudz fizisko aktivitāšu (divas vai vairāk stundu dienā) un patīk brīvi izskrieties.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Dīrhaundi ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Dīrhaundam nepieciešama regulāra kopšana — apmēram divas vai trīs reizes nedēļā. Atkarībā no apmatojuma stāvokļa vienu vai divas reizes gadā jāveic tā izplūkāšana ar rokām.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.