Erdelterjers

Airedale Terrier
Šis ir terjeru karalis — lielākais no terjeru šķirnes suņiem. Pieauguša tēviņa augstums skaustā ir no 58 līdz 61 cm, bet pieaugušas mātītes augstums skaustā ir no 56 līdz 59 cm. Atkarībā no miesas būves suņa svars ir apmēram 25–28 kg, bet kuce sver 21–23 kg. Šī samērā zemā un druknā suņa muskuļoto ķermeni klāj ciets, adatveida apmatojums melnā/sirmā (sedlu daļā) un brūnā tonī.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Erdelterjers ir šobrīd jau izmirušā melni lāsumainā terjera pēctecis. Šo šķirni 19. gadsimtā Jorkšīras upju Eiras, Verfas un Kalderas ielejās selekcionēja ūdru mednieki, kuriem bija nepieciešams terjers, kas medītu ūdrus un kaitīgos dzīvniekus, gan arī sargsuns. Liela izmēra darba terjeri tika krustoti ar ūdru suņiem, lai izveidotu suni, kas būtu pietiekami liels, lai tiktu galā ar pieaugušiem āpšiem un ūdriem. Šķirnes izmēru un ārieni ietekmēja vēlākā krustošana ar īru terjeru un, iespējams, Velsas terjeru.

Temperaments

Kā vairums terjeru, erdelterjers ir pārliecināts, drošs un komunikabls. Tas ir draudzīgs, enerģisks suns, kas ātri mācās un labi pakļaujas dresūrai gan suņu sportā (piemēram, veiklības vingrinājumos), gan paklausības apgūšanā mājās vai nodarbībās.

Veselība

Erdelterjers ir visnotaļ izturīga šķirne. Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējama gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt gūžu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Lai nepieļautu garlaikošanos un uzturētu labu fizisko formu, aktīvajam erdelterjeram nepieciešamas vairāk nekā mērenas fiziskās aktivitātes (1 līdz 2 stundas dienā), tostarp rotaļas un dresūra.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām. Erdelterjeri ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Ūdensizturīgais, divkāršais erdelterjera apmatojums sastāv no cieta, adatveida akota un īsākas, mīkstākas pavilnas. Tam katru dienu nepieciešama sukāšana apvienojumā ar atmirušā apmatojuma izplūkāšanu apmatojuma maiņas laikā (divas reizes gadā).

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.