Flandrijas buvjē

Bouvier des Flandres
Masīvs, spēcīgs un kompakts — Flandrijas buvjē ir iespaidīga, spēcīga un robusta izskata suns. Tam ir kupls, raupjš, nekopta izskata apmatojums un bārda, ūsas un kuplas uzacis. Buvjē var būt dzeltenbrūns līdz melns un raibs. Pieaugušas mātītes augstums skaustā ir 59–65 cm, bet svars — no 27 līdz 35 kg. Pieauguša tēviņa augstums skaustā ir 62–68 cm, bet svars — no 35 līdz 40 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda trakulīgas pastaigas ar lielu fizisko slodzi
 • Izbauda par divām stundām ilgāku pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rej, ir modrs un nodrošina fizisko aizsardzību
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Precīza šķirnes izcelsme nav zināma, taču kopš 17. gadsimta visi ar lopu ganu suņi tika saukti „buvjē” (vēršu gani), un katrā apgabala reģionā tiem bija savs nosaukums un paveids. Šie suņi bija izdaudzināti lopu dzinēji un sargātāji. Pirmā pasaules kara laikā buvjē masveidā tika gandrīz iznīcināti, un daudzi no retākajiem paveidiem izzuda pilnībā. Divi izdzīvojušie šķirnes paveidi bija Flandrijas buvjē un Ardēnu buvjē. Par Flandrijas buvjē izcelsmes valsti sevi uzskata gan Francija, gan Beļģija. Par šīs šķirnes saglabāšanu kara gados jāpateicas Beļģijas armijas veterinārārstam, kapteinim Derbijam.

Temperaments

Par spīti draudīgajam izskatam Flandrijas buvjē piemīt nosvērts temperaments un draudzīgums, tādēļ tas ir ideāls ģimenes mīlulis. Tas sargā ģimenes locekļus un mājas, diezgan atturīgi izturas pret svešiniekiem, taču nekad nav agresīvs. Šie mājās klusie, mierīgie un saprātīgie suņi pret ģimenes locekļiem izturas sirsnīgi un, nodrošinot pienācīgu socializāciju un iepazīstināšanu jaunā vecumā, satiek ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem.

Veselība

Flandrijas buvjē ir samērā izturīgi suņi, tomēr, tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus. Šīs šķirnes suņiem īpaši raksturīga ir balsenes paralīze, kas var izraisīt trokšņainu elpošanu un apgrūtinātu elpošanu.

Fiziskās aktivitātes

Flandrijas buvjē kucēniem būs pietiekamas fiziskās aktivitātes, skraidot dārzā. Pieaugušā vecumā tie ļoti pielāgojas apstākļiem ģimenē, tomēr tiem ir jānodrošina vismaz stundu ilgas fiziskās aktivitātes dienā.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Buvjē ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Šiem suņiem ir kupls un raupjš apmatojums, kam būtu jābūt apmēram 6 cm garam. Pavilna ir smalka un blīva. Buvjē apmatojums jākopj vismaz trīs reizes nedēļā, īpašu uzmanību pievēršot bārdai un ūsām, lai nodrošinātu, ka tur pastāvīgi neieķep barības pārpalikumi. Suņa labsajūtai ir svarīgi sekot tam, lai nesaveltos pavilna. Izkritušais akots jāizplūkā vismaz divas reizes gadā, kad tiek mainīts apmatojums.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.