Fokshaunds

Foxhound
Šim lielajam, spēcīgajam sunim ir īss apmatojums, kas var būt jebkurā atzītā medību suņa krāsā. Tam ir nokarenas ausis, plata krūšu daļa un muskuļota miesasbūve. Aste — augstu pacelta, taču nav saritināta gredzenā uz muguras. Pieauguša suņa augstums skaustā ir apmēram 58–64 cm, bet svars — no 29 līdz 32 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

No dažādu šķirņu medību suņiem selekcionētais un ar angļu kurtu, foksterjeru un pat buldogu krustotais lapsu dzinējsuns ir izmantots medībās kopš 18. gadsimta, kad briežu medību vietā populāras kļuva lapsu medības. Lapsu dzinējsuņi īpašumos tika turēti baros, lai turīgie ļaudis varētu nodoties savām izklaidēm, un šie suņi vienmēr ir bijuši nevis mājas mīluļi vai izstāžu suņi, bet gan galvenokārt bara suņi medībām.

Temperaments

Fokshaundi ir caurcaurēm bara medību suņi. Tā kā šie suņi gadsimtiem ilgi ir audzēti medībām, tie vairumā mūsdienu māju un dzīvesveidu īsti neiederas. Tiem piemīt izturība, lai katru dienu noskrietu kilometriem garus gabalus, un tas vairumā māju ir visnotaļ grūti nodrošināms! Tomēr tie labi satiek ar citiem suņiem un cilvēkiem, tostarp bērniem, un ir draudzīgi, sabiedriski suņi.

Veselība

Fokshaundi ir ļoti izturīgi suņi, kam ir maz vispārizplatītu veselības problēmu.

Fiziskās aktivitātes

Fokshaundam dienā nepieciešams vismaz divas stundas, lai brīvi izskraidītos. Šie suņi, kas audzēti medībām visu dienu un jebkādos apstākļos, ir ļoti izturīgi un vairāk par visu mīl sekot savam degunam.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Fokshaundi ar savu plato krūtežu, ir vairāk uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Īsais, gludais apmatojums ir blīvs un nodrošina aizsardzību pret laikapstākļiem un arī briesmām medību laikā (kazenājiem u.tml.). Viss, kas nepieciešams, lai uzturētu apmatojumu labā kārtībā, ir ātra izsukāšana reizi nedēļā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.