Franču buldogs

French Bulldog
Franču buldogs atpazīstams pēc tā lielajām ausīm, kas atgādina sikspārņa ausis. Šim nelielajam sunim ar plakano purnu ir īss, zīdains apmatojums, kas var būt raibs, lāsumots vai dzeltenbrūns. Pilnībā pieauguša franču buldoga augstums skaustā ir 27–34,5 cm. Pieauguši tēviņi sver 12,5 kg, bet mātītes — 11 kg.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda pusstundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Miniatūrais buldogs bija populārs mežģīņu darinātāju pavadonis Anglijas centrālajās grāfistēs, kur šie suņi saimniekus pavadīja ceļā uz rūpnīcām. Strādnieki, kas savu arodu pārcēla uz Franciju, ņēma savus suņus līdzi, kur tie sakrustojās ar vietējiem suņiem, kam bija īsāka purna daļa, un rezultātā radās mūsdienās pazīstamais franču buldogs.

Temperaments

Franču buldogs izbauda jautrību, tas ir dzīvības pārpilns un pret saviem tuvākajiem izturas ar patiesu sirsnību. Šis ir drosmīgs suns, kas uzskata, ka ir daudzkārt lielāks, nekā tas patiesībā ir, un, sastopoties ar izaicinājumu no cita suņa puses, visticamāk, neatkāpsies (daži suņi nespēj „atpazīt” pieplacināto purnu kā savas sugas pārstāvi un izrāda protestu pret franču buldogu).

Veselība

Franču buldogu izplatītākās veselības problēmas ir saistītas ar to pieplacināto purna daļu, kas var izraisīt elpceļu nosprostošanos un apgrūtinātu elpošanu. Šī iemesla dēļ jāizvairās no pārliekas fiziskās aktivitātes un pārkaršanas. Tiem biežāk iespējamas arī ādas infekcijas, acu problēmas, gūžu un elkoņu displāzija (locītavu slimība, kas var būt sāpīga un izraisīt kustību traucējumus) un muguras problēmas.

Fiziskās aktivitātes

Salīdzinot ar dažu šķirņu suņiem, franču buldogam nav nepieciešamas lielas fiziskās aktivitātes, un tiem vajadzētu pietikt ar apmēram stundu ilgām fiziskām nodarbēm dienā. Jāseko tam, lai suns būtu pasargāts no karstuma, jo, nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm siltā laikā, tam ir iespējams karstuma dūriens un elpošanas traucējumi pieplacinātā purna dēļ. Vasarā laiks fiziskām aktivitātēm ar to jāatvēl agri no rīta vai vēlu vakarā.

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Īsais, smalkais, mirdzošais apmatojums jākopj minimāli — izsukāšana reizi nedēļā ir vairāk nekā pietiekama. Tomēr regulāri jāiztīra arī purna daļas krokas un jāpārbauda ausis, kas dažkārt var būt problemātiskas.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.