Gaskoņas lielais zilpelēkais dzinējsuns

Grand Bleu de Gascogne
Gaskoņas lielais zilpelēkais dzinējsuns ir liels, iespaidīgs medību suns ar garu, dižciltīga izskata galvu, nokarenām ausīm un savdabīgi „zilu” apmatojuma krāsu, ko veido melni lāsumi uz balta fona. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 64–70 cm, bet mātīšu augstums skaustā ir 60 cm, un šo suņu svars ir no 32 līdz 35 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Gaskoņas lielais zilpelēkais dzinējsuns ir cēlies no svētā Huberta medību suņa, kas ir šobrīd izmiris bladhaundam līdzīgs suns. Gaskoņas lielā zilpelēkā dzinējsuņa šķirnes pirmsākumi meklējami viduslaikos, kad tas savā dzimtajā Francijā medīja mežacūkas, vilkus un lāčus. Mūsdienās to joprojām izmanto lielu dzīvnieku (briežu un mežacūku) medīšanai, un tas ir nevis mājas mīlulis, bet gan speciālistiem piemērots medību suns.

Temperaments

Šīs šķirnes suņi ir pazīstami to „dobjās rejas” dēļ, un tādēļ tie ir nevis parasti mājas mīluļi, bet gan speciālistu suņi. Kaimiņiem to balss īpašības varētu būt ne visai pieņemamas! Tas ir maigs milzis ar tipiski laipnu medību suņa temperamentu un bara dzīvnieka mentalitāti.

Veselība

Gaskoņas lielie zilpelēkie dzinējsuņi ir visnotaļ veselīgi, robustas miesasbūves suņi, kam nav plaši izplatītu, šķirnei raksturīgu veselības problēmu.

Fiziskās aktivitātes

Gaskoņas lielajam zilpelēkajam dzinējsunim nepieciešamas vismaz divas vai vairāk stundu fiziskās aktivitātes dienā. Šis suns ir audzēts medībām un nav mierā, ja tas nevar stundām ilgi un kilometriem tālu «sekot savam degunam».

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem.

Kopšana

Gaskoņas lielajam zilpelēkajam dzinējsunim ir īss, problēmas neradošs apmatojums, kam jāpievērš maz uzmanības — tas tikai reizi nedēļā viegli jāizsukā. Regulāri jāpārbauda tā garās, nokarenās ausis, lai pārliecinātos, ka tās ir tīras un veselas.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.