Gludspalvainais foksterjers

Fox Terrier Smooth Coat
Šim terjeram ir īsa mugura un garš purns, īss, gluds, pārsvarā balts apmatojums, kas var būt ar vai bez dzeltenbrūniem, melniem vai melni lāsumainiem raibumiem. Tam ir noapaļotas, elegantas ķermeņa aprises, un tas izskatās spēcīgs, kompakts un gatavs darbībai! Pilnībā pieauguša gludspalvainā foksterjera augstums skaustā ir apmēram 39 cm vai mazāk. Tēviņu svars ir apmēram 7,5–8 kg, bet mātīšu — no 7 līdz 7,5 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

No vairākām 19. gadsimtā sastopamajām šķirnēm (ieskaitot melni lāsumaino terjeru un bulterjeru) selekcionētais gludspalvainais foksterjers tika audzēts lapsu meklēšanai un izdzīšanai no alas, lai pēc izbēgšanas no tās lapsas varētu turpināt medīt dzinējsuņi un jātnieki. Tas tika izmantots arī grauzēju medīšanai. Sākotnēji šī šķirne tika klasificēta kā foksterjers ar diviem paveidiem — asspalvainie un gludspalvainie. Pirmajos gados izplatīta bija paveidu krustošana, taču šobrīd tie tiek uzskatīti par atšķirīgām šķirnēm katra ar savu šķirnes standartu.

Temperaments

Gludspalvainais foksterjers bieži ir bezbailīgs, drosmīgs un ne no kā nebaidās, taču pašu to baidīt nevajadzētu, jo tas ir draudzīgs suns — it īpaši pret saviem saimniekiem. Kā jau var nojaust, ņemot vērā iedzimtos darba terjera instinktus, šim sunim patīk rakņāties, un tādēļ aizrautīgiem dārzniekiem jāseko, lai visi vērtīgie augi nebūtu aizsniedzami. Šis suns atzinīgi novērtēs īpaši atvēlētu rakņāšanās bedri, no kuras tas varētu izrakt sev tīkamas rotaļlietas vai kaut ko graužamu.

Veselība

Gludspalvainie foksterjeri kopumā ir ļoti veselīgi suņi. Tomēr, tāpat kā daudziem maza izmēra/klēpja sunīšiem, tiem ir iespējama pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi) un dažas iedzimtas acu problēmas. Ir iespējamas dažas iedzimtas acu problēmas, un tāpēc suņiem pastāvīgi ieteicams veikt acu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Aktīvajam gludspalvainajam foksterjeram dienā nepieciešamas vismaz stundu ilgas fiziskās aktivitātes, taču tas labprāt būs gatavs arī nodarboties ilgāk. Tam patīk būt aizņemtam, gan uzmanot grauzējus dārzā, gan rakņājoties, gan kopā ar tevi nodarbojoties ar kādu no suņu sporta veidiem. Pastaigu laikā tas dzīsies pakaļ vāverēm, kaķiem vai citām mazām, pūkainām radībām, tāpēc vietās, kas ir netālu no transportlīdzekļu satiksmes vai kurās ir citi iespējamie riski, suns jātur pavadā. Tam patīk arī terjeriem raksturīgas rotaļas ar saimnieku.

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Īsais, gludais, taisnais apmatojums ir blīvs, lai aizsargātu suni, tam veicot savus darba pienākumus. Kopjot reizi nedēļā un apgriežot reizi gadā, apmatojums izskatīsies patiešām eleganti, tomēr, ja izkritušais apmatojums rada problēmas, ieteicama sukāšana katru dienu.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.