Greihaunds

Greyhound
Angļu kurti (angļu vējasuņi, greihaundi) ir suņu pasaules sacīkšu zirgi — satriecoši ātri, graciozi un eleganti. Šie suņi ir muskuļoti un spēcīgas miesasbūves. Īsais, smalkais apmatojums var būt melns, balts, ruds, zils, dzeltenbrūns, dzeltenīgi brūns, raibs vai jebkura no šīm krāsām apvienojumā ar balto. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 71–76 cm, bet svars — apmēram 30–32 kg, savukārt mātīšu augstums skaustā ir 69–71 cm, bet svars — no 27 līdz 30 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Greihaundi bijuši starp vispopulārākajām suņu šķirnēm. Faraoni un citi valdnieki Āzijā un Āfrikā lika savu suņu attēlus iegravēt savās kapenēs, un šādi gravējumi atrodami jau kopš 4000. gada p. m. ē. Tie tika izmantoti antilopju, vilku un briežu medīšanai ar dzīšanu un kļuva ārkārtīgi populāri, izplatījās Tuvajos Austrumos un Eiropā un nonāca arī Lielbritānijā, kur iemantoja tādu statusu, ka, sākot ar 1016. gadu greihaundi drīkstēja piederēt tikai sabiedrības elitei. Tos izmantoja zaķu medībās, bet vēlāk populārākas kļuva to skriešanās sacensības, pierādot, ka tie ir pasaulē ātrākie suņi, un dzīvnieku pasaulē ātrāki par tiem ir tikai gepardi!

Temperaments

Šie suņi telpās ir mierīgi un sabiedriski un var būt pat laiski. Tie ir jūtīgi suņi, kas, nonākot pie īstajiem saimniekiem, var būt ideāli ģimenes mīluļi! Lai arī šie suņi pēc dabas ir maigi, pastāvīgi ir vērojams to dabiskais mednieka instinkts, un šī iemesla dēļ saimniekiem jābūt gataviem uzņemties pienākumus, kas saistībā ar šīs šķirnes suņiem varētu būt nepieciešami. Greihaundi (angļu vējasuņi) ir sirsnīgi pret savas ģimenes locekļiem, taču parasti atturīgi pret svešiniekiem. Tie parasti labi satiek ar citiem mājās dzīvojošajiem suņiem, taču nepieciešama īpaša piesardzība, ja mājās ir kaķis.

Veselība

Greihaundi ir visnotaļ veselīgi suņi, kam ir maz plaši izplatītu veselības problēmu.

Fiziskās aktivitātes

Lai arī greihaundi ir atlētiskākie no visiem mājas suņiem, tiem lielas fiziskās aktivitātes nemaz nav nepieciešamas. Parasti pietiek ar izskraidīšanos pāris reižu pa 20 minūtēm dienā. Tie ir pazīstami kā laiskuļi, kas spēj attīstīt ātrumu 64 km/h, un kam nepieciešama nevis pastaiga, bet gan kārtīgs, ātrs sprints. Ņemot vērā šim sunim piemītošo pakaļdzīšanās instinktu, pirms atlaišanas no pavadas sabiedriskā vietā jābūt drošam, ka suns noteikti klausa atsaukšanas komandai, un nolūkā aizsargāt mazos dzīvnieciņus tam var būt nepieciešams uzpurnis. Piebilde: aukstā laikā var būt nepieciešams silts mētelītis.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Greihaundi ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Apmatojuma ziņā viena no visvieglāk kopjamajām šķirnēm, jo īsais, smalkais apmatojums tikai reizēm viegli jāizsukā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.