Hamiltona medību suns (Hamiltona dzinējsuns)

Hamiltonstovare
Hamiltona medību suns (Hamiltona dzinējsuns) ir eleganta izskata, spēcīgs, vidēji liela/liela izmēra medību suns, kura garums nedaudz pārsniedz augstumu skaustā, un tam ir īss, pieglausts, trīskrāsains (melna, dzeltenbrūna un balta) apmatojums. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 53–61 cm, bet pieaugušu mātīšu augstums skaustā ir no 49 līdz 57 cm. To svars ir no 23 līdz 27 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Hamiltona dzinējsuns ir viena no populārākajām medību suņu šķirnēm dzimtajā Zviedrijā. Šo suņu šķirni 19. gadsimta beigās selekcionēja viens no Zviedrijas suņu audzētāju kluba dibinātājiem, grāfs Ādolfs Hamiltons, kura uzvārdā šī šķirne nosaukta. Šīs šķirnes selekcionēšanā ir izmantoti lapsusuņi, herjeri un dažādi vācu medību suņi (tai skaitā holstaineri, garkājainie Kurzemes medību suņi, un heidbraki). Tas atšķirībā no citiem medību suņiem nestrādā barā, bet medī viens vai pārī, piedzenot lapsas un zaķus šāvējam.

Temperaments

Labsirdīgais Hamiltona medību suns ir sirsnīgs pavadonis, bet ar noteikumu, ka tas var likt lietā savus mednieka instinktus. Šis dzīvi laukos mīlošais suns var sekot savam degunam kilometriem garus gabalus, tāpēc ir būtiski tam iemācīt atsaukšanas komandu, kā arī ap dārzu izveidot pret izmukšanu drošu žogu. Šie suņi mīl cilvēkus un ir maigi, taču ģimenēm, kurās ir mazi, tikko staigāt sākuši bērni, tie varētu būt mazlietiņ pārlieku trakulīgi.

Veselība

Hamiltona medību suņi ir visnotaļ veselīgi, robusti suņi, kam nav plaši izplatītu, šķirnei raksturīgu veselības problēmu.

Fiziskās aktivitātes

Šis nav suns, kam pietiks ar apiešanu ap māju pāris reizes dienā, jo aktīvajam un enerģiskajam Hamiltona medību sunim dienā nepieciešamas vismaz divas stundas ilgas fiziskās aktivitātes, kas ieteicama bez pavadas kādā drošā vietā, lai suns varētu izskrieties un izošņāties pēc sirds patikas. Ja sunim ir garlaicīgi vai nav pietiekami daudz fizisko aktivitāšu, pilnībā saprotams, ka tas kļūst destruktīvs un, lai izklaidētos, rakņājas, grauž kaut ko un rej.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Hamiltona medību sunim ir divkāršs apmatojums — mīksta un ziemā īpaši bieza pavilna un pret laikapstākļiem noturīgs akots. Tas ir viegli kopjams, jo tikai reizi nedēļā jāizsukā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.