Havannas bišons

Havanese
Lai arī Havannas bišons ir klēpja sunītis, tam ir robusta miesasbūve. Tā garums nedaudz pārsniedz augstumu skaustā, un pieaugušu suņu augstums skaustā ir 23–28 cm, bet svars — apmēram 3–6 kg. Tam ir kupls, mīksts, zīdains apmatojums un pušķi virs muguras veidojoša aste. Apmatojums iespējams jebkādā krāsā vai krāsu kombinācijā.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda pusstundu ilgu pastaigu dienā
 • Maza auguma dekoratīvais suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama katru dienu
 • Hipoalerģiska šķirne
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Lieliski satiek ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Havannas bišons ir viens no bišonu saimes, pie kuriem pieder frizē bišons, Boloņas sunītis, Tulearas kotons, loučens un Maltas sunītis. Mazā izmēra, baltais sunītis, kas izcēlies Vidusjūras reģionā, pavadīja tirgotājus visā pasaulē, kur no šī suņa radās trīs dažādas šķirnes. Pēc nonākšanas Kubā no tā tika selekcionēts Havannas bišons, kas sākotnēji bija aristokrātu klēpja sunītis, bet vēlāk iekaroja arī vienkāršo kubiešu sirdis.

Temperaments

Havannas bišons ir žirgts, komunikabls, draudzīgs un sirsnīgs suns. Tam piemīt klēpja sunīšiem raksturīgā cilvēku, tostarp bērnu, mīlestība, un tas jūtas laimīgs cilvēku sabiedrībā. Pastāvīgi vai pārlieku ilgi atstājot vienu, šis suns cieš. Šis rotaļīgais, mazais sunītis nav tikai ar jauku purniņu vien, jo tam patīk gan dresūra, gan jaunu lietu apgūšana.

Veselība

Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, Havannas bišoniem iespējama pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi). Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, ir iespējamas dažas iedzimtas acu problēmas, un tāpēc vaislas suņiem regulāri jāveic acu izmeklējumi.

Fiziskās aktivitātes

Mazajam Havannas bišonam nepieciešamas apmēram pusstundu ilga fiziskās aktivitātes dienā. Šis rotaļīgais suns var izlādēties, spēlējoties dārzā ar ģimenes locekļiem, kā arī pastaigājoties brīvā dabā. Tam vislielāko prieku sagādā došanās jebkur kopā ar saimnieku.

Uzturs

Dekoratīvajām šķirnēm ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka šie suņi ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām, bet bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Havannas bišonam ir mīksts un zīdains apmatojums. Viļņainais vai nedaudz sprogainais akots ir biezs, ar pavilnu zem tā. Lai apmatojums nesaveltos, tas katru dienu jāsukā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.