Īru vilku suns

Irish Wolfhound
Īru vilku suns ir augumā lielākā no visām suņu šķirnēm. Pieauguša tēviņa minimālais augstums skaustā ir 79 cm, bet mātītes augstums skaustā ir vismaz 71 cm. Šķirnes vidējais augstums skaustā ir 81–86 cm, un pieauguši tēviņi sver vismaz 54,5 kg, savukārt pieaugušu mātīšu svars ir vismaz 40,9 kg. Lai arī šie suņi ir milzīgi, tie ir graciozi un atlētiski. Raupjais, vidēji garais apmatojums var būt pelēks, raibs, ruds, melns, balts, dzeltenbrūns, kviešu krāsas un tēraudpelēks.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Milzīga auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Īru vilkusuns ir sena šķirne. Liela izmēra vilkusuņi Īrijā dokumentēti vairāk nekā 2000 gadu senā pagātnē. Īru vilkusunim, kas ir bijis karaļu un dižciltīgo suns, ir gara, aizraujoša vēsture, un šie suņi ir izmantoti gan kā kara suņi (karavīru gāšanai no zirgiem un kaujas ratiem), gan kā vilku mednieki. Pēdējais vilks Īrijā tika nomedīts 1786. gadā, un kopš tā laika šīs suņu šķirnes popularitāte samazinājusies, un to skaitu vēl krasāk samazināja 1840. gados piedzīvotais Lielā bada periods, taču apņēmīgi entuziasti šo šķirni spēja atkal atjaunot.

Temperaments

Draudzīgais un laipnais īru vilkusuns ir suņu pasaules maigais milzis, taču kucēni un jauni suņi ir trakulīgi, tāpēc šis suns var nebūt labākā izvēle ģimenei, kurā ir mazi bērni. Tas labi satiek ar citiem suņiem, taču dažiem var nākties ciest lielumu nesamērīguma dēļ. Milzu auguma izmēru dēļ šie suņi nav piemēroti visiem, taču tiem, kas spēj ņemt vērā tā vajadzības, tie ir uzticīgi pavadoņi.

Veselība

Salīdzinot ar vairumu citu šķirņu, īru vilkusuņiem ir īsāks mūžs, un nopietnākās veselības problēmas, pret kurām tie ir uzņēmīgi, ir agresīva paveida kaulu vēzis un sirdsslimība. Izplatītākās iedzimtās problēmas ir aknu un acu slimības, taču, pateicoties pastāvīgam skrīningam un rūpīgi izstrādātām selekcijas programmām, tās ir samērā retas.

Fiziskās aktivitātes

Lai arī īru vilkusuns ir milzīga izmēra, tas ir aktīvs un pārsteidzoši ātrs un veikls. Pilnībā pieaugušam, veselam īru vilkusunim dienā nepieciešama vismaz divas stundas ilga fiziskā aktivitāte. Lai izvairītos no skeleta problēmām, ļoti jāuzmanās, lai fiziski nepārpūlētu vēl nenobriedušus suņus.

Uzturs

Milzu izmēra suņi, kam ir arī milzīga apetīte, gūst labumu no citādi sabalansētām minerālvielām un dažādām vajadzībām paredzētiem vitamīniem saistībā ar locītavām un skrimšļiem. Īru vilkusuņi ir arī uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Īru vilkusuņa raupjais, asais apmatojums ir samērā viegli kopjams, jo tas pāris reizes nedēļā tikai viegli jāizsukā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.