Itāļu putnusuns

Bracco Italiano
Itāļu putnusuņi ir lieli, spēcīgi, muskuļoti, aktīvi suņi ar smalku, īsu spalvu. Tiem ir savdabīgas formas galva, garas ausis un spēcīgi attīstīti žokļu kauli. To krāsa var būt oranža ar baltu, salni oranža, kastaņbrūna ar baltu vai salni kastaņbrūna. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 58–67 cm, savukārt mātīšu augstumam skaustā vajadzētu būt no 55 līdz 62 cm. Svara diapazons ir no 25 līdz 40 kg (proporcionāli suņa augstumam).
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda trakulīgas pastaigas ar lielu fizisko slodzi
 • Izbauda par divām stundām ilgāku pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Šī ir sena šķirne, kas vērojama jau 4. un 5. gadsimtā p.m.ē. radītajos gleznojumos un rakstos. Tiek uzskatīts, ka tā selekcionēta, sakrustojot suni ar mastifam tipisku miesasbūvi ar ēģiptiešu medību dzinējsuni. 18. gadsimtā Itālijas mednieki itāļu putnusuni selekcionēja medījamo dzīvnieku medībām, pēdu dzīšanai un uzrādīšanai. Līdz laikam, kad medībās sāka izmantot šaujamieročus, šie suņi tika izmantoti medījamo dzīvnieku iedzīšanai mednieku tīklos. Pirmie no šiem suņiem ieradās Apvienotajā Karalistē 20. gadsimta 80. gadu beigās, un arī mūsdienās to joprojām ir maz.

Temperaments

Tie ir saprātīgi, uzticīgi un mīloši suņi, kas labi satiek gan ar bērniem, gan ar citiem suņiem. Tie ir ideāli piemēroti aktīvai dzīvei laukos un vienlīdz labi ģimenes un darba suņi. Lai arī tiem patīk mācīties un izpatikt, ir jāatceras, ka šie suņi ir jūtīgi, un šī iemesla dēļ dresūrai ir jānotiek saudzīgi. Tie nav labākā šķirne iesācējiem/saimniekiem, kam suns ir pirmo reizi.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, itāļu putnusuņiem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu problēmas un gūžu un elkoņu displāzija (locītavu problēmas, kas var būt sāpīgas un izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Itāļu putnusuns sirdī ir lauku suns, kam patīk garas pastaigas un skraidīšana laukos. Tiem ļoti patīk peldēt un meklēt un atnest lietas. Nenodrošinot tiem pietiekamas fiziskās aktivitātes, tie var būt trakulīgi! Pieaugušiem suņiem dienā nepieciešamas divas un vairāk stundu ilgas fiziskās aktivitātes.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Itāļu putnusuņi ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Itāļu putnusuņa apmatojums ir gluds, īss un tādēļ viegli kopjams. No izkritušā apmatojuma var atbrīvoties, apmēram reizi nedēļā pārbraucot ar kopšanas cimdu.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.