Ivisas dzinējsuns

Ibizan Hound (Short/smooth coat)
Ivisas dzinējsuns ir vidēja izmēra, augsts, īsspalvains vai asspalvains suns ar stāvus saslietām ausīm. Tas var būt vienkrāsains (baltā, kastaņbrūnā vai „lauvu” krāsā) vai jebkādā šo krāsu kombinācijā. Pieauguša Ivisas dzinējsuņa augstums skaustā ir apmēram 56–74 cm, bet svars — no 19 līdz 25 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Šī šķirne patiesi uzskatāma par dzīvu vēstures liecību. Ivisas dzinējsuņu šķirnes saknes meklējamas 5. gadu tūkstotī p.m.ē. un vēl senāk. Šie, galvenokārt, ar Lielo Faraonu ēru saistītie suņi ir attēloti uz daudzām plāksnēm, no kurām pazīstamākais attēls ir ēģiptiešu dievība Anubiss. Jāatzīst, ka šīs šķirnes suņi daudzu gadu tūkstošu laikā nav īpaši mainījušies. Feniķiešu tirgotāji Ivisas dzinējsuni aizveda uz Baleāru salām, un līdz pat mūsdienām tie sastopami strādājam Spānijā un tai apkārt esošajās salās.

Temperaments

Šie ir ļoti sirsnīgi un jūtīgi suņi. Tie ir apbrīnojami uzticīgi un labi mīluļi pareizajās mājās. Tomēr šī šķirne nav piemērota lēniem un klusiem cilvēkiem, jo šie suņi var būt gana skaļi, un tie dievina sabiedrību. Tie nav suņi, kurus ilgstoši var atstāt vienus.

Veselība

Ivisas dzinējsuns ir visnotaļ izturīgs, ar dažām plaši zināmām veselības problēmām. Tiek ziņots par dažām neiroloģiskās problēmām, taču tās nav biežas.

Fiziskās aktivitātes

Šiem suņiem nepieciešams daudz fizisko aktivitāšu. Pieaugušam sunim — pāris stundas dienā. Saožot medījumu, tie var skriet un skriet, un tāpēc būtiska ir pārliecinoša klausīšana atsaukšanas komandai, kā arī fiziskās aktivitātes vietās, kur nav transporta kustības vai citu apdraudējumu.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Gan īsspalvainie, gan asspalvainie Ivisas dzinējsuņi ir viegli kopjami. Abu apmatojuma paveidu suņiem vajadzētu pietikt ar sukāšanu reizi nedēļā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.