Kanaānas suns

Canaan Dog
Kanaānas suns ir vidēja izmēra, taisnstūrveida suns, kas izskata ziņā atgādina špicu, ar biezu, biezu apmatojumu un pāri mugurai saritinātu asti brīžos, kad ir satraucies vai atrodas kustībā. Raupjais, taisnais, īsais/vidēji garais apmatojums var būt smilškrāsas līdz rūsgani brūns, balts vai melns. Kanaānas suņa ideālajam augstumam skaustā būtu jābūt no 50 līdz 60 cm, bet svaram — no 18 līdz 25 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Kanaānas suns ir sena šķirne, kas izcēlusies Tuvajos un Vidējos Austrumos. Tas tika izmantots seno Izraēla cilšu ganāmpulku sargāšanai un ganīšanai. Izklīstot Izraēla ciltīm, izklīda arī viņu suņi, un skarbajos apstākļos izdzīvoja tikai stiprākie. Beduīnu ciltis dažus no šiem suņiem izmantoja savu nometņu un ganāmpulku sargāšanai. 20. gadsimta 30. gados Izraēlas izolētajām apmetnēm bija nepieciešams sargsuns. Ideālā izvēle bija Kanaānas suns, jo šķirnes pārstāvji bija daļēji savvaļas dzīvnieki, kas spēja izdzīvot skarbajos apstākļos. Mūsdienās šos suņus joprojām redz sargājam beduīnu ciltis, un tos kā sargus un patrulētājus izmanto arī Izraēlas armija.

Temperaments

Kanaānas suņi ir viena no nedaudzajām šodien sastopamajām dabiskas selekcijas ceļā izveidotām šķirnēm. Gadu gaitā tie ir pieradināti, taču tiem joprojām piemīt ārkārtīgi izteikti izdzīvošanas instinkti, kuru dēļ tie var būt patstāvīgi un piesardzīgi. Tie sargā savu teritoriju, taču nav agresīvi pret cilvēkiem, un aizstāv savus ģimenes locekļus — gan pieaugušos, gan bērnus. Tie var ķildoties ar citiem suņiem, un ir zināmi gadījumi, kad šie suņi ir agresīvi pret sava dzimuma pārstāvjiem. Šī iemesla dēļ ir svarīga agrīna un pastāvīga socializācija.

Veselība

Kanaānas suņi ir visnotaļ veselīgi, un tiem ir maz vispāratzītu šķirnei specifisku problēmu. Lai izsargātos no problēmām, šīs šķirnes suņiem ieteicams veikt gurnu un acu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Tiem patīk fiziskās aktivitātes, un tie ir ļoti veikli un atlētiski. Tie pielāgosies tik lielai fiziskajai slodzei, kāda tiem tiks piedāvāta gan telpās, gan brīvā dabā, taču tiem katru dienu nepieciešams vismaz viens garš, vismaz stundu ilgs skrējiens.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Šiem suņiem ir taisns, raupjš, īss līdz vidēji garš apmatojums ar kuplu pavilnu. Apmatojums var būt jāsukā reizi nedēļā. Apmatojuma mainīšanas periodā intensīvi mainās pavilna, un šajā laikā suns varētu būt jāsukā katru dienu. Šāda veida apmatojumam vislabāk lietot gludāku suku vai grābekļveida ķemmi.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.