Kanādas eskimosu suns

Canadian Eskimo Dog
Šis lielais suns ar špicam tipisko miesasbūvi un plato krūšu daļu, biezo apmatojumu, lielo un kuplo asti, kas var būt saritināta uz muguras, un stāvus saslietajām ausīm, ir iespaidīgs, spēcīgs suns, kas var būt melnbalts, pelēks ar baltu, ruds ar baltu, sabuļādas krāsas ar baltu un balts ar melnu. Pilnībā pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 58–70 cm, bet svars — no 30 līdz 40 kg, savukārt mātīšu augstums skaustā ir 50–60 cm, bet svars — no 18 līdz 30 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda par divām stundām ilgāku pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Ļoti slienājas
 • Kopšana nepieciešama katru dienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Kanādas eskimosu suņi strādāja kopā ar inuītu medniekiem, meklējot roņu elpošanas caurumus un atvairot lielās plēsējus (piemēram, polārlāčus). Šie suņi tika izmantoti arī ragavu vilkšanai. Runā, ka 20 gadsimta 20. gados Kanādas eskimosu suņu dzimtajā zemē to skaits esot bijis 20 000, taču tikai 50 gadu laikā, parādoties sniega transportlīdzekļiem, to skaits nokritās līdz tikai 200, jo tie kā ragavu vilcēji vienkārši vairs nebija nepieciešami. Izglābt šo šķirni apņēmās kāds apņēmīgs suņu audzētājs, taču ārpus Kanādas robežām Kanādas eskimosu suņi joprojām ir samērā liels retums.

Temperaments

Kanādas eskimosu suns ir nevis vienkāršs mājas mīlulis, bet gan īpaša darba suņu šķirne. Parastos mājas apstākļos šis suns, kas ir selekcionēts līdz pat 80 kg smagu ragavu vilkšanai vairāk nekā 70 jūdžu attālumā dienā visbargākajos arktiskajos apstākļos, nebūt nejūtas labi! Tā kā šis ir bara dzīvnieks, tas mīl cilvēkus un ir rotaļīgs, ziņkārīgs un vokāli aktīvs.

Veselība

Kanādas eskimosu suņi kopumā ir izturīgi suņi, kam ir maz šķirnei specifisku veselības problēmu.

Fiziskās aktivitātes

Kanādas eskimosu sunim nepieciešamas diezgan lielas fiziskās aktivitātes — vismaz divas stundas dienā. Obligāta ir brīvā laika nodarbe, kur nepieciešama enerģija (piemēram, kamaniņu vilkšanas sacensības), taču, lai suns negūtu karstuma dūrienu, jāizvairās no enerģiskām fiziskām nodarbēm siltā laikā.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem.

Kopšana

Siltais, pret laikapstākļiem noturīgais apmatojums sastāv no biezas pavilnas un 8–15 cm gara akota. Tēviņiem ap kaklu un pleciem ir biezāks, garāks apmatojums (krēpes). Apmatojums jāsukā apmēram divas reizes nedēļā, bet intensīvas apmatojuma maiņas periodos tas jāsukā katru dienu.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.