Karaļa Čārlza spaniels

King Charles Spaniel
Dižciltīgā izskata, kompaktajam karaļa Čārlza spanielam ir īss, robusts ķermenis un garš, zīdains apmatojums, kas ir taisns vai viegli viļņots. Apmatojums var būt melni lāsumains, trīskrāsains (melna, balta un dzeltenbrūna), blenheima krāsā (balts ar rudu) un sarkans. Pieaugušu karaļa Čārlza spanielu augstums skaustā ir apmēram 30–33 cm, bet svars — no 3,6 līdz 6,3 kg.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Lieliski satiek ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Miniatūrais spaniels, kas cēlies no medību darba suņiem, tika izkopts kā aristokrātisko dāmu pavadonis, un no šī gadsimtiem senā miesasbūves tipa selekcionēts Karaļa Čārlza spaniels. Tā kā veikta krustošana ar Austrumu klēpja sunīšiem (mopšiem un japāņu hiniem), tam ir lielas acis, kupolveida galvaskauss un plakana purna daļa, kāda bija izplatīta klēpja sunīšiem Tālajos Austrumos. Tā lielākais piekritējs, protams, bija karalis Čārlzs II, kura vārdā šī šķirne nosaukta.

Temperaments

Karaļa Čārlza spaniels ir maigs, jautrs, mīlošs suns un patīkams pavadonis. Tas var būt atturīgs pret tiem, kurus nepazīst, taču ir ļoti sirsnīgs pret draugiem un ģimenes locekļiem. Tas satiek ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem un vienlīdz labprāt uzturas gan vecāka gadagājuma, gan jaunu cilvēku sabiedrībā, taču bērniem šī suņa tuvumā jābūt uzmanīgiem, jo tā izmēru dēļ ir iespējamas nejaušas traumas.

Veselība

Dažiem Karaļa Čārlza spanieliem ir konstatēta siringomiēlija, kas ir nopietna, sāpes izraisoša nervu slimība. Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, karaļa Čārlza spanieliem ir iespējama ceļa(-u) bļodiņas(-u) izslīdēšana no vietas, un suņiem, kam ir ļoti pieplacināta purna daļa, ir iespējamas arī elpošanas problēmas.

Fiziskās aktivitātes

Mazajiem Karaļa Čārlza spanieliem nav nepieciešamas lielas fiziskās aktivitātes. Šiem suņiem dienā pilnībā pietiks ar pusstundu ilgu pastaigu, taču, ja vien piedāvāsi, tie būs gatavi arī ilgākām nodarbēm. Tiem patīk spēlēties ar saimniekiem, un šiem gudrajiem suņiem patīk arī dresūra.

Uzturs

Dekoratīvajām šķirnēm ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka šie suņi ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām, bet bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Vidēji garais/garais, zīdainais apmatojums jākopj divas vai trīs reizes nedēļā, pievēršot īpašu uzmanību šķipsnām (garākajam apmatojumam) uz ausīm, kājām un astes, jo, atstājot to novārtā, tas var savelties.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.