Meksikāņu kailais suns

Mexican Hairless (Medium)
Meksikāņu kailais suns ir bezspalvains suns ar maigu ādu, kura garums nedaudz pārsniedz augstumu. Ādai iespējama melna, pelēka, ruda, aknu krāsas, bronzas krāsas un blonda pigmentācija. Šķirnei pieejami 3 izmēri. Pilnībā pieauguša miniatūrā meksikāņu kailā suņa augstums skaustā ir 25–35 cm, vidējā — no 36 līdz 45 cm, bet standarta — no 46 līdz 60 cm.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Hipoalerģiska šķirne
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Senie meksikāņu kailie suņi ir bijuši cilvēku pavadoņi - mednieki Centrālamerikā un Dienvidamerikā jau apmēram 3000 gadu. Šie acteku godātie suņi ir bijuši pazīstami arī kā Xoloitzcuintle, kas nozīmē „Suņu Dievs”, un tika uzskatīts, ka šiem suņiem piemita īpašas, dievu dotas dziedinošās spējas. Tie ir izmantoti arī kā dāvanas dieviem, upurēti un ēsti. Šķirnei pieejami trīs izmēri: miniatūrais, vidēji lielais un standarta.

Temperaments

Meksikāņu kailais suns ir mierīgs, apmierināts suns, kas modri uzrauga apkārtni. Pret svešiniekiem — atturīgs, taču pret ģimenes locekļiem tas ir mīlošs un draudzīgs mājas mīlulis.

Veselība

Galvenās meksikāņu kailo suņu veselības problēmas ir saistītas ar to ādu. Ņemot vērā, ka šiem suņiem nav apmatojuma, tie ir īpaši uzņēmīgi pret ādas apdegumiem. Samērā bieži vērojamas arī zobu problēmas.

Fiziskās aktivitātes

Miniatūrajiem meksikāņu kailajiem suņiem dienā nepieciešamas apmēram pusstundu ilgas fiziskās aktivitātes, savukārt vidējiem un standarta kailajiem suņiem dienā nepieciešamas apmēram stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Pirms vešanas ārā noteikti jānodrošina, ka suns ir pasargāts no laikapstākļu (gan karstu, gan aukstu) iedarbības.

Uzturs

Miniatūrais meksikāņu kailais suns ir maza izmēra suns, kam ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tas arī ātri patērē enerģiju, savukārt tā mazā izmēra kuņģis nozīmē, ka tas jābaro mazākām porcijām un biežāk. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu. Vidējo un standarta suņu uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Meksikāņu kailajam sunim ir iespējami nelieli apmatojuma kušķīši, taču būtībā tas ir bezspalvains (kails), un tāpēc apmatojuma kopšana nav aktuāla. Tomēr, ņemot vērā, ka sunim nav ādu aizsargājoša apmatojuma, āda var kļūt sausa. Ādu var mitrināt, viegli ieziežot to ar zīdaiņiem paredzēto eļļu. Lai āda neapdegtu, var lietot piemērotu krēmu aizsardzībai pret saules stariem, un siltā laikā šie suņi jāsargā no tiešas saules gaismas. Šiem suņiem nepieciešama arī aizsardzība pret aukstumu, un, dodoties pastaigās ziemas mēnešos, tiem ir jāvelk mētelītis.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.