Milzu šnaucers

Giant Schnauzer
Lielais, iespaidīgais milzu šnaucers ir modrs, masīvas un samērā taisnstūrveida miesasbūves suns. Pieauguša tēviņa augstums skaustā ir 65–70 cm, bet mātītes — no 60 līdz 65 cm. Pieauguši tēviņi sver apmēram 45 kg. Raupjais, asais apmatojums var būt melns vai krāsā „pipari ar sāli” (gaiši pelēks ar tumši pelēku).
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda trakulīgas pastaigas ar lielu fizisko slodzi
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Hipoalerģiska šķirne
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rej, ir modrs un nodrošina fizisko aizsardzību
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Milzu šnaucers ir cēlies no Bavārijā 15. gadsimtā sastopamā vidēja izmēra, asspalvainā suņa ar pinčeram tipisko miesasbūvi, kas tika izmantots žurku ķeršanai un citu parasto pienākumu veikšanai lauku saimniecībā. No šī priekšteča cēlušies visu trīs izmēru šnauceri. 19. gadsimtā daži no šiem suņiem tika sakrustoti ar lielāka izmēra govju dzīšanas suņiem un, iespējams, vācu dogiem, tādējādi iegūstot milzīgos suņus, ko pazīstam mūsdienās. Šie suņi tika izmantoti lopu dzīšanai uz tirgu un vēlāk kļuva izplatīti policijas un apsardzes suņi.

Temperaments

Milzu šnaucers izskatās vareni un iespaidīgi, taču temperamenta ziņā tam vajadzētu būt labsirdīgam. Tas var sadzīvot ar citiem suņiem un ģimenes kaķiem, taču būtiska ir socializācija jau no mazotnes, uzmanīga sapazīstināšana un uzraudzība. Bieži vien tie labāk sadzīvo ar pretējā dzimuma suni. Šis dabiskais sargsuns ir modrs un, ja nepieciešams, skaļi pievērš uzmanību.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, milzu šnauceriem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus. Samērā bieži sastopama ir arī epilepsija un viena konkrēta veida pirkstu audzējs.

Fiziskās aktivitātes

Šiem suņiem nepieciešamas vairāk nekā divas stundas ilgas fiziskās aktivitātes dienā. Tam patīk uzturēties brīvā dabā, un, pateicoties pret laikapstākļiem noturīgajam apmatojumam, tam nekaitē ne lietus, nedz aukstums. Tomēr pēc pastaigas no apmatojuma jāiztīra tajā ieķērušies netīrumi.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Milzu šnauceri ir arī uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Apmatojums jāpārbauda katru dienu pēc pastaigām un jāizsukā divas vai trīs reizes nedēļā. Izkritušais apmatojums ik pēc trīs mēnešiem jāizplūkā ar rokām, taču saimnieki, kas ar saviem suņiem nepiedalās izstādēs, var izvēlēties arī suņa apmatojuma nolīdzināšanu.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.