Vandejas mazais asspalvainais basets

Basset Griffon Vendeen (Petit)
Vandejas mazais asspalvainais basets ir vidēja izmēra, spēcīgs medību suns ar platu krūšu daļu. Sunim ir basetam tipiska miesasbūve — tas ir zems, un tā garums pārsniedz augstumu. Pieaugušu suņu augstums skaustā ir apmēram 34–38 cm. Raupjais, vidēji garais apmatojums var būt balts ar citronkrāsas, oranžiem, sabuļādas krāsas, sirmiem vai melniem lāsumiem, kā arī trīskrāsains.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Vandejas mazā asspalvainā baseta pirmsākumi meklējami 16. gadsimtā, tas izcēlies Francijas rietumu daļā esošajā Vandejas apgabalā. Sastopami divi Vandejas asspalvainā baseta šķirnes paveidi — lielais un mazais. Sākotnēji abi bija sastopami vienā metienā, un abu šo paveidu krustošana tika aizliegta tikai 20. gadsimta 70. gados. Mūsdienās šie suņi pa vienam vai barā tiek izmantoti mežacūku medībās un trušu un zaķu pēdu dzīšanai.

Temperaments

Vandejas mazais asspalvainais basets ir jautrs un ekstraverts suns, kam patīk pastāvīga aktivitāte. Tas var būt ietiepīgs, patstāvīgs un pārdrošs, un šī iemesla dēļ tam ir nepieciešams pacietīgs un iecietīgs saimnieks, taču tam vienmēr patīk izpatikt. Tas labi satiek ar citiem suņiem, bērniem un svešiniekiem.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, arī Vandejas mazajiem asspalvainajiem basetiem ir iespējamas iedzimtas acu problēmas, un šī iemesla dēļ pirms vaislošanas suņiem ieteicams veikt acu izmeklējumus. Gan lielajiem, gan mazajiem Vandejas asspalvainajiem basetiem ir iespējama epilepsija.

Fiziskās aktivitātes

Vandejas mazajam asspalvainajam basetam dienā nepieciešamas stundu ilgas vai ilgākas fiziskās aktivitātes, kā arī rotaļas un laika pavadīšana brīvā dabā. Šim dzīvi laukos mīlošajam sunim joprojām ir vērojami mednieka instinkti, un tam patīk ar purnu pie zemes dzīt pēdas, sajūtot to interesējošu aromātu, reizēm vienlaikus kļūstot selektīvi «kurls», kā tas medību suņiem ir visnotaļ raksturīgi!

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Pret laikapstākļiem noturīgais apmatojums sastāv no biezas pavilnas un raupja, asa, vidēji gara akota. Nepieciešama kopšana reizi nedēļā, kā arī regulāra ausu tīrīšana.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.